Jedním ze spojů, kde lidé tápali, jak se dostat do vozu, byl trolejbus na lince 10 jedoucí z Doubravky kolem půl osmé ráno. Řidič poprvé dveře neotevřel v zastávce Na Dlouhých. Cestujícím se podařilo zprůchodnit si zadní dveře. Ti, co chtěli vystoupit prostředními, se tak přesunuli do zadní části vozu, kudy přicházeli i všichni nastupující.

Řidič se rozhodl pasažéry poučit. „Prosím vás, když chcete otevřít, musíte zmáčknout knoflík. Máte to napsané na dveřích,“ řekl jim a vrátil se za volant. Jeden z cestujících si ihned postěžoval, že si žádného výrazného nápisu na dveřích nevšiml. „To teď jako musíme obíhat trolejbus a všechno si číst?“ divil se s nadsázkou.

Na zastávce v Těšínské se situace opakovala. Lidé zvenku začali do dveří tlačit, jestli nejsou rozbité. Řidič vykoukl ven a řekl, co mají dělat. Dveře se otevřely. Plzeňané vesměs o chystané novince nevěděli. „Každý den tu hlásí, že si máme vyměnit jednodenní jízdenku, a nejsou schopni oznámit, že teď nebudou otvírat dveře,“ stěžoval si další cestující trolejbusu. Podle mluvčího městských dopravních podniků Davida Hrdiny se jednalo o výjimečný případ. Jeli jsme se tedy projet MHD a opravdu dalších deset řidičů otevíralo dveře bez problémů.

„V plné míře se začne samootevírání dveří používat až od 17. listopadu. V překlenovacím období budou řidiči alespoň na frekventovanějších stanicích otevírat sami. Informativní smyčka, ze které se cestující o novince dozvědí, se v současnosti nahrává do jednotlivých vozů a spuštěna bude o tomto víkendu,“ doplnil Hrdina.