S nápadem přišli sami místní lidé. „V rámci optimalizace úřadu nám specializovaná firma zpracovala i průzkum mezi místními lidmi. Z něj mimo jiné vyplynulo, že by si přáli lepší označení ulic a nasměrování k jednotlivým vchodům zejména v sídlištích. Například obyvatelé Sokolovské ulice se v průzkumu zmínili o tom, že když k nim jede návštěva, nemůže jejich vchod najít. Proto jsme zvolili toto řešení, které je podle našeho názoru nejlevnější a nejelegantnější,“ vysvětlil starosta Úřadu městského obvodu Plzeň 1 Jiří Uhlík (ODS).

Místní si nepřehlédnutelné nápisy na chodnících skutečně pochvalují. „Když jsem se jednoho rána probudila a viděla z okna jak na protější chodník někdo stříká ta velká bílá písmena, byla jsem docela překvapená. Nejdřív jsem vůbec nechápala, co tam ti dělníci dělají. Až když byl nápis hotový, bylo mi jasné, o co jde. Je dobře, že tyhle nápisy nechal obvod udělat. Často se mi stává, že mě někdo na ulici zastaví a ptá se na nějakou adresu. Tady v sídlišti se ulice hrozně klikatí, takže nápisy lidem určitě ulehčí hledání,“ řekla obyvatelka Lochotína Lenka Smetanová. Na celém Severním Předměstí se do konce letošního roku objeví celkem 200 těchto nápisů. Na vytypovaných místech je zhotoví firma, kterou obvod určil ve výběrovém řízení. Jeden nápis vyjde podle starosty Uhlíka zhruba na 1000 korun. Po Novém roce možná ještě další nápisy přibudou.

„Pokud budou mít obyvatelé obvodu pocit, že nápis ještě někde chybí, budeme rádi, když se obrátí přímo na úřad a my zajistíme, aby firma další nápis přidělala,“ podotkl Uhlík.

Jak se vám zamlouvá nápad názvů ulic na chodnících? Napiště svůj názor do diskuze.