Po dvouleté odmlce zaviněné epidemickou situací se ve Společenském sálu Kongresového centra Praha uskutečnil unikátní koncert Děti dětem, který pořádá organizace Pionýr.

Jedním z vrcholů programu bylo i předávání tradičních Putovních pohárů za rok 2022. Z rukou Ondřeje Andryse z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jeden převzala za Dětskou Portu také zástupkyně Střediska volného času Radovánek Plzeň. Jeho členové dlouhá léta přispívají k organizaci této součásti Pionýrského Sedmikvítku na oblastní úrovni. Jejich kolo patří vždy k největším co do počtu účastníků a účastníci ze západu Čech se dostávají často i na pódium právě při koncertu Děti dětem.

„V průběhu večera jsme se na dálku spojili s účastníky jednotlivých Ledových měst, což je souběžná akce nabízející dětem zážitky a poznání zase z jiného soudku. Vystoupení, respektive čas mezi nimi tak oživila povídání z Brna, Českých Budějovic, Karviné a Plzně. Věřím, že tato novinka zpestřila koncert a nabídla zase další pohled na naše akce,“ uvedla k programu, který se odehrál 4. února, předsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová.