Zloděj si odsud krátce po poledni odnesl nezjištěné množství peněz. Byl to muž ve věku 25 až 30 let. Na hlavě měl modrou kšiltovku. Oblečen byl do šedé bundy s černými pruhy a měl tmavé džíny. Hovořil česky s cizím přízvukem. Pokud jste muže na fotografii pořízené z kamerového záznamu poznali, ozvěte se policistům na linku 158. „Právě záznamy z bezpečnostních kamer jsou velmi často vodítkem k pachatelům podobných loupeží. Využívají je nejen banky, ale například i směnárny,“ říká policejní mluvčí Martina Hábrová s tím, že ve velkém počtu případů pachatele ze snímku někdo pozná. „Zaznamenali jsme již i případ, kdy se pachatel po zveřejnění snímku z bezpečnostní kamery přihlásil na policii sám,“ podotkla mluvčí.
Přesný počet případů loupeží, k jejichž objasnění přispěl záznam z kamery, ale neuvedla. Takovouto statistiku podle jejích slov policisté neevidují. V průběhu roků 2006 a 2007 ale plzeňští policisté řešili celkem 12 loupeží v peněžních ústavech.
Právě v souvislosti s používáním bezpečnostních kamer se na bankovních přepážkách objevily samolepky s piktogramy, které klienty upozorňují na to, že nesmějí k úřednici přistupovat se slunečními brýlemi na očích ani v kšiltovkách. „Také v našem bankovním ústavu jsme v minulosti zaznamenali případ, kdy byl lupič dopaden díky záznamu z kamery. V případě, že by někdo z příchozích nechtěl brýle či čepici sundat, porušuje tím interní pravidla banky a úřednice může dotyčného vyzvat, aby nařízení uposlechl,“ podotkla mluvčí GE Money bank Eva Chaloupková. Dodala, že počty kamer a dobu jejich fungování nemůže z bezpečnostních důvodů prozradit.