Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městu radí policejní boss i žalovaný ředitel

Plzeň – Zajímavá jména se objevila mezi členy komisí města, které jmenuje rada jako své poradní orgány.

22.1.2011
SDÍLEJ:

Hanuš KlůsFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Například ČSSD povolala někdejšího šéfa Espritu Hanuše Klůse, se kterým se v minulosti rozešla radnice ve zlém a kvůli nevyklizení divadla Čas se s ním i soudila. Teď bude Klůs pracovat v kulturní komisi. „Jsem tam jako nezávislý odborník a nestraník nominovaný ČSSD,“ řekl Klůs.

V komisi pro bezpečnost začíná působit někdejší šéf západočeských policistů Miloslav Maštera, který už usedl v bezpečnostní komisi kraje. Zdravotní komisi zase doplňuje ředitelka Plzeňské fakultní nemocnice Jaroslava Kunová. TOP 09 poslala do komise životního prostředí Karla Makoně. Ten v ní působil i v minulém volebním období, kdy byl zastupitelem za Plzeňskou alianci. „Do TOP 09 jsem nepřestoupil, jen mě požádali, zda bych o tuto práci neměl dál zájem,“ vysvětlil Makoň. Topkaři povolali například i památkáře Petra Domanického do komise pro koncepci a rozvoj města.

ODS vyslala na radnici i některé staré tváře. Post šéfa dopravní komise připadl bývalému místostarostovi třetího městského obvodu Stanislavu Kopáčkovi, členem komise pro nakládání s městským majetkem se stal podnikatel a občanský demokrat Petr Štrunc. Oba v posledních volbách do zastupitelstva nekandidovali a ODS zdůrazňovala, že vysílá na radnici lidi, kteří nemohou být spojováni s žádnými skandály.

V komisích se poprvé od revoluce objevili i komunisté, naopak účast v nich odmítli Občané.cz. „Byla nám nabídnuta pouhá čtyři místa, což považujeme za až urážlivé,“ prohlásil Ludvík Rösch (Občané.cz) s tím, že tento paběrek rozhodně odmítají. „Nabízeli jsme přitom osobnosti jako prvního svobodného primátora Zdeňka Mračka, urbanistu Emila Chocholeho, Věru Tydlitátovou pro komisi integrace cizinců a další jména,“ vypočítal Rösch.

Podle primátora Martina Baxy (ODS) bylo opozici nabídnuto 54 míst v komisích, což koalice sdělila nejsilnější opoziční straně TOP 09. Jenže vzkaz přes ni Občané.cz neakceptovali stejně jako počty mandátů a skutečnost, že v nejdůležitějších komisích by chyběli. Nakonec jim koalice přiřkla čtyři posty, které si nevzali.

Každá z komisí je obsazena 13 lidmi vč. předsedy, kulturní, sportovní, dopravní a majetková mají po 15 členech.

Autor: Dana Veselá

22.1.2011
SDÍLEJ:
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

FOTO: Když nevyhrajeme, budu zklamaný, říká Hruška

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Plzeň - Fakultní nemocnice přichází s novým projektem pro malé pacienty. 

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Plzeň – Seriál Plzeňský dějepis se dnes vrací o 70 let zpět.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Plzeň – Policie obvinila 23letého řidiče, který srazil letos v červnu dvě děti. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení