Položení květin se uskutečnilo v neděli v dopoledních hodinách bez účasti veřejnosti. Květinu k památníku přišli položit starosta David Procházka a místostarostové Petr Baloun a Ondřej Ženíšek.

„Prezident Tomáš Garrigue Masaryk je osobnost, která v našich dějinách má své pevné místo a je důležité si připomínat nejen jeho osobnost, ale zejména hodnoty, které vyznával,“ uvedl starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

„Dlouhodobě zastávám názor, že národ, který nezná svoji minulost, nemá žádnou budoucnost. Proto je mi ctí se podobných aktů zúčastňovat,“ doplnil první místostarosta Petr Baloun. Komorního pietního aktu se zúčastnil také místostarosta Ondřej Ženíšek. „T. G. Masaryk je osobností, která na dnešní politické scéně chybí. Moc bych si přál, aby byl nesmrtelný a dnes jsme mohli oslavovat jeho 171. narozeniny v jeho přítomnosti,“ posteskl si Ženíšek.

Miroslav Froyda
Sen o létání si Miroslav Froyda splnil až v pokročilém věku

„Prvního československého prezidenta si velmi vážím jako státníka, který dokázal národ provést i těžkými časy. V souvislosti s dnešní dobou mě napadá třeba epidemie španělské chřipky,“ dodal místostarosta Stanislav Šec, který se z důvodu rekonvalescence nemohl položení květin zúčastnit.