Podle radního pro bezpečnost Karla Palečka jsou strážníci rozděleni na jednotlivé služebny podle výsledků výzkumu pocitu bezpečí, který si město nechalo zpracovat. „Lochotínskou služebnu městské policie posílí pět nových strážníků. Právě pod tuto služebnu totiž spadá čtvrť Vinice, kde se podle průzkumu lidé necítí příliš bezpečně. Ze stejného důvodu posílí služebnu na Slovanech tři strážníci. Tam je zase problémovou lokalitou Petrohrad,“ vyjmenovává Paleček.

Právě lidé z Vinic a Sylvánu tvrdí, že se v lokalitě pohybují party vyděračů, kteří vyžadují od kolemjdoucích mladých lidí mobilní telefony, peníze nebo jiné cennosti. Když jim jejich oběti nevyhoví, vyhrožují , že je zmlátí. Podobnou zkušenost mají i studenti Církevního gymnázia na Slovanech. Napadaly je skupinky nezletilých Romů, kteří je tahali je za vlasy, různě je pošťuchovali a dožadovali se drobných mincí. Další dva strážníci budou nově pracovat na služebně Plzeň–střed a na Borech. Mají posílit řady strážníků, jejichž rajonu se týká již započaté opatření Centrum, které má formou série kontrol v barech a klubech zastavit rušení nočního klidu a nalévání alkoholu mladistvým.

Městská policie Plzeň má v současné době nejvíce strážníků ve své historii. Je jich 250. Další výběrové řízení plánuje Paleček na podzim. Noví strážníci ale nerozšíří řady policie, ale nahradí asi šest procent městských policistů, kteří během roku své zaměstnání z různých důvodů opustí.