„Jde o byty 0+1 až 4+1 v Dominikánské ulici, v Pražské, Americké, na Klatovské třídě, v Jablonského ulici a ve Chvojové ulici," uvedl radní města pro správu městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Konkrétní zaměstnanci nemocnice si byty sami vybrali ze seznamu, který jim radnice nabídla. Získat přednostně městský byt má pomoci přilákat a udržet zdravotní sestry a další personál v nemocnici. „Jsem rád, že můžeme našim zaměstnancům pronájmem služebního bytu pomoci vyřešit jejich bytovou situaci, a doufám, že tento benefit napomůže při rozhodování dalším potenciálním zájemcům o zaměstnání ve fakultní nemocnici." řekl ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek (ČSSD).

Totéž už nabídla radnice městské policii nebo Městskému ústavu sociálních služeb (MÚSS). „Zájem o to je. Letos byla uzavřena smlouva na byt se dvěma strážníky a vloni s jedním," potvrdila mluvčí městské policie Jana Pužmanová. V MÚSS zájem nikdo neprojevil.

Radnice začne nemocnici byty pronajímat za standardní nájem 82,10 korun za metr čtvereční měsíčně. „Nemocnice už pak byty pronajme konkrétním lidem," vysvětlil Šlouf.

Žádnou slevu na nájmu ale nemocnice nedostane. Podle Šloufa je cena nabídnutá za nájem městského bytu dříve označovaného jako 1. kategorie nízká. „Standardní komerční nájem se pohybuje kolem 100 až 150 Kč," dodal Šlouf. Za stejnou cenu jako nemocnici nebo strážníkům pronajímá radnice byty i ostatním zájemcům. Ti ale musejí vyplňovat dotazníky a projít schvalovací procedurou.