Na tomto řešení se ve čtvrtek shodli městští zastupitelé. Podle prezidenta boleveckých sportovních klubů Hanuše Uhera tím dali zastupitelé fotbalistům a pozemním hokejistům velkou šanci, že se v areálu udrží. „Vím, že ještě nemáme vyhráno, ale je tu vidět vůle a ochota k jednání a za to jsme velmi rádi,“ neskrýval Uher radost.

Další kroky teď záleží na jednání mezi radnici, společností Janák bros. a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Firma Janák bros., která areál vlastní, totiž vede spor se státem o pozemky pod hřišti. Nenáleží jí, protože v konkurzu kdysi získala jen nemovitosti a povrchy hřišť. „Jednatel společnosti Jan Janák ale deklaroval, že když město areál odkoupí, spory ukončí a městu už by měl stát převést pozemky bezúplatně,“ vysvětlil Uher. Podle primátora Pavla Rödla (ODS) to však není vůbec jisté. „Zatím to stát nikdy neudělal, ale uvidíme. je to věc jednání,“ podotkl primátor

Zástupci sportovních klubů opakovaně žádali radnici o odkoupení areálu do majetku města, protože už nezvládali platit firmě Janák bros. zvyšující se nájemné a v dubnu dostali od společnosti výpověď. Na Prokopávce přitom sportuje více než 550 Plzeňanů, z toho zhruba 260 dětí, kteří tu provozují fotbal a pozemní hokej.

Firma Janák bros. naposledy nabídla cenu za areál ve výši právě 18 milionů korun. Pokud se podaří vyřešit problémy i s pozemky, měla by transakce projít.

Opoziční ČCSD na zastupitelstvu prosazovala velkorysejší přístup radnice a poukazovala na vůli vydat 90 milionů korun na stavbu areálu u Borské přehrady. Náměstek primátora Petr Náhlík (KDU–ČSL) doporučil zapojit do financování i kraj a poslance Parlamentu.