A hlavně se začíná řešit ta nejspornější, majetkoprávní stránka. Město nabízí nájemci – Viktorii Plzeň – hned několik variant.

Zatím je jasné, že věže postaví Viktoria z bonusů za účast v Lize mistrů. To je ale zároveň největším zádrhelem. Stadion i pozemky pod ním patří městu a plzeňská radnice na této zásadě nechce nic měnit. Odmítá klubu prodat plochy pod budoucími věžemi a dává jasně najevo, že chce vlastnit i plánované věže. „Je nesmysl, aby pozemky, na nichž stojí stadion, byly ve vlastnictví města a pak dva kusy pozemků, na nichž by stály dvě věže, patřily někomu jinému," vysvětlil ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký.

Důvodem rozhodnutí je i podoba nového občanského zákoníku, podle něhož nemohou stavbu a pozemek pod ním vlastnit dva subjekty.

Město chce i z tohoto důvodu využít tzv. institut práva stavby, který se používá právě v případě, že jedna strana je vlastníkem pozemku a druhá vlastníkem práva stavby.

„Klub postaví dvě věže, které bude po nějakou dobu užívat a později přejdou do vlastnictví města. Další variantou je, že město pronajme klubu pozemky za menší částku, než by bylo obvyklé," nabízí možnosti Zrzavecký.

Viktoria se k návrhům města zatím nechce vyjadřovat. „Jsme na počátku a bylo by předčasné jednání detailně rozebírat," vzkázal mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Technický náměstek Petr Rund odmítl, že by stavba byla v ohrožení. „V jednání s klubem jde pouze o technické záležitosti. Neočekávám, že by došlo k nějakým komplikacím nebo ke zpoždění," řekl Rund.

Rekonstrukce stadionu přijde na pořad dne nejspíš po skončení letošního ročníku nejvyšší domácí soutěže, tedy v květnu či červnu příštího roku. Dvě věže mají kromě optického uzavření stadionu nabídnout zázemí pro klub.

Nabídku na dostavbu dvou věží dala na stůl sama Viktoria. Zástupci klubu slíbili, že v případě postupu do základní skupiny Ligy mistrů investují většinu z vydělaných peněz zpět do městského stadionu.

Výstavba dvou věží celou stavbu Doosan Areny definitivně dokončí. Věže mělo původně postavit město. Jenomže kvůli krizi začalo škrtat v investicích. Na věže plánovalo utratit sto milionů korun. Rozsáhlá modernizace stadionu odstartovala před dvěma roky stavbou východní, jižní a severní tribuny. Letos prošla rekonstrukcí místa pro VIP hosty a pro novináře a vyrostly dva nové stožáry osvětlení. Přestavba vyšla na zhruba 360 milionů korun.