Nadšená z ní tehdy byla nejen rodina, ale i zpěvačka Soňa Švedová. „Hrozně se mi líbila její barva hlasu. Nevěřila jsem, že ta holka nikam nechodí zpívat. V Ozvěnách nám zrovna jedna zpěvačka skončila, tak jsem Martině hned zavolala. Asi po dvou zkouškách už s námi zpívala na bále,“ popsala.

Studentka Pedagogického lycea na Střední odborné škole profesora Švejcara tak několikrát do měsíce vystupuje s orchestrem na plesech, tanečních nebo zábavách. Navíc začala docházet na hodiny zpěvu k profesorce Ludmile Kotnauerové, aby dopilovala techniku.

Martina si pochvaluje své kolegy v orchestru, publikum i repertoár. „Asi nejraději mám písničku Žízeň lásky. Nemusím tolik dechovky, ale vždycky se domluvíme, co budu zpívat,“ říká.

Kromě středoškolačky mají Ozvěny dalších devět členů. Je mezi nimi policista, nevidomý učitel hudby nebo student konzervatoře. „Bubeník a basák mají bigbítové základy. S věkem zpomalili a přešli k nám,“ směje se saxofonista Jiří Urban.

Tanečních akcí, kde by mohl orchestr vystupovat, obecně ubývá. „Mění se i zvyky lidí. Zatímco dříve jsme hráli třeba do sedmi hodin do rána, dneska se rozdá tombola a po půlnoci jdou všichni domů,“ podotkl Urban. Songy, které si publikum vždy spolehlivě vyžádá, jsou hity skupiny Kabát.