„Tenhle sport jsem začal dělat v roce 2014. Byl jsem se jednou podívat na této akci právě zde v Plzni a řekl jsem si, že by mě to mohlo bavit. Zjistil jsem si, kdy a kde jsou kempy, přihlásil jsem se a už jsem u toho zůstal,“ popsal své začátky Kalina.

Dřevorubcem ale povoláním není, pracuje ve stavební firmě. Podporuje ho rodina i přítelkyně, která k tomu má také blízko. „Dělá časomíru a dokonce si sport i vyzkoušela, prošla kempem, ví, o co jde, takže v ní mám velkou oporu,“ poznamenal závodník, který má doma postavené své pódium, kde trénuje na závody.

Ilustrační foto.
Surově zbil ženu. Stačilo zaplatit, unikne trestu a dál může být ředitelem školy

Kromě toho chodí třikrát týdně cvičit na kruhové tréninky, aby si udržel fyzičku, a to se mu dle úspěchů daří. V roce 2018 obsadil na MČR 4. místo, v roce 2019 druhé, vloni stanul na bronzovém stupínku. Ten obhájil i letos. Jako reprezentant ČR se účastní i mezinárodních soutěží a štafetových soubojů s českou reprezentací. Úspěchem je 4. místo na European Trophy z letošního července. Jeho sen je jasný: „Jako každý bych chtěl vyhrát.“

Dle jeho slov je nejtěžší disciplínou springboard, kdy se přesekává třímetrový kmen ve výšce, kdy závodník stojí zhruba ve dvou metrech na prkně. „To je celkem adrenalin. Nejvíce jistý se cítím nyní v disciplíně single buck, řezání ruční pilou,“ dodal na závěr.