Nebourejte Bránu borců u fotbalového stadionu, dejte nám ji do užívání. Budeme jí věnovat úsilí a pečovat o ni ku prospěchu prostoru i lidí.
V tomto duchu a se zdůrazněním, že místo si zaslouží šanci pro další existenci, se obrátilo na radnici sdružení Brána borců pro fanoušky. „Právě v těchto prostorách a na přilehlých tribunách fandilo nejvěrnější jádro fanoušků,“ připomínají v dopise technickému náměstkovi primátora Pavlu Šindelářovi (ODS) zástupci sdružení Lukáš Kellner a Martin Kubík. Reagují na to, že radnice chce bránu zbořit vzhledem ke špatnému technickému stavu.
Navrhují, že prostor bude sdružení užívat a starat se o něj. V tribunách hodlá vybudovat pamětní desky pro slavné sportovce a s místem pro nácvik chorea nebo pro uskladnění vlajek tu počítá také pro fanoušky. Na radnici o tom ale nechtějí slyšet. Náměstek Šindelář argumenuje velmi špatným technickým stavem věží. „Je to poslední neopravená část areálu Štruncovy sady, která je torzem minulosti,“ uvedl Šindelář. Potvrdil, že bourání je naplánováno na příští rok a bude stát včetně rekonstrukce přilehlých nynějších šaten pro hokejbalisty a návštěvníky Relaxparku asi 18 milionů korun.
Podle Veroniky Krupičkové ze Správy infrastruktury města Plzně se s bouráním počítalo už při půlmiliardové rekonstrukci stadionu. „Stavba není nijak památkově chráněná a nemá už žádné opodstatnění,“ uvedla Krupičková. Rekonstrukcí stadionu byla někdejší dominanta odstrčena přistavěnou východní tribunou.
Památkář Petr Domanický se za záchranu kdysi slavných propojených věží přimlouvá. Připomněl, že jde o prvek vycházející ze starověkých staveb a dominantu stadionu z 50. let min. století, která by mohla sloužit např. jako expozice o vývoji sportovního života.