Kateřina a Jiří totiž nejsou typický český manželský pár. Kromě toho, že spolu podnikají, rozhodli se, že vstoupí do politiky. V letošních předčasných volbách bojují o hlasy voličů za Stranu svobodných občanů. Jiří Hemerle jako krajský lídr a volební manažer, jeho žena Kateřina, která je číslo pět na kandidátce.

Pár se ke Svobodným přidal loni na jaře. „Byl jsem vždy pravicový volič. Ke Svobodným mě přivedl rozhovor v časopisu s předsedou strany Petrem Machem. Navštívili jsme s manželkou jejich stránky a poté jsme zašli na setkání v Plzni a požádali o členství. Neradi se vezeme a jsme spíše zvyklí se podílet na chodu věcí. Naše společná práce pro svobodné a jejich myšlenky nás ještě více spojila. Podpora mé ženy po zvolení krajským lídrem je velmi příjemná a silná," usmívá se Jiří.

Jeho žena Kateřina říká, že oba jsou zvyklí spolupracovat každý den, protože vedou velkoobchod s květinami a malou billboardovou agenturu. S podnikáním teď museli spojit ještě své politické úsilí. A čím více se blížil termín voleb, tím více to bylo hektické. „Některé dny byly hodně náročné. S Jiřím jsme se kolikrát úplně míjeli, protože já jsem pracovala do čtyř hodin ráno a on vstával v půl šesté. Ale díky skvělým lidem v plzeňském týmu a perfektní spolupráci našich zaměstnanců jsme zvládli vše, co jsme měli naplánované," vysvětluje Kateřina Hemerle a vzápětí přiznává, že jeden den si s manželem zcela zakázali internet. „Docela zábavné pro mě bylo sledovat, jak se manžel krotí při řízení, neboť měl své auto polepené logem, fotkou i svým jménem," usmívá se mladá žena.

Po volbách se ale můžou těšit na menší dovolenou v Nizozemí. „Bude napůl pracovní, ale využijeme ji i k relaxu," slíbil Jiří Hemerle.