„Nebyli jsme už daleko od domova. Někde u Rokycan, jsme náhle pocítili náraz a zaslechli obrovskou ránu. Auto se najednou postavilo na zadní, přetočilo se a skončili jsme třicet metrů v poli. Byl to šok. Seběhlo se to rychle a nečekaně,“ popisuje roztřeseným hlasem nešťastnou událost Doubek. Podle něho nebyl vůbec čas se na náraz nějak připravit.

V první chvíli prý on ani manželka nevěděli co se vůbec stalo. „Netušili jsme vůbec, kdo do nás vrazil. Všude byla tma. Nic jsme neviděli. byly to hrozné chvíle. Staral jsem se hlavně o to, jak je na tom manželka,“ vypráví se slzami v očích muž. Až po nějakých deseti minutách po nehodě zjistil, co se vlastně stalo. „Teprve pak přišel za námi řidič kamionu, který do nás vrazil. Vůbec se nezajímal o to, jak nám s manželkou je, to mě velice zklamalo,“ říká Doubek. On i jeho žena z nehody naštěstí vyvázli bez vážnějšího zranění. „Měli jsme štěstí. Byli jsme rádi, že jsme přežili. Volant byl přeražený, okna rozbitá. Bylo to hrozné,“ popisuje situaci.

Náraz zmírnil karavan, který měli manželé za svou škodovkou připojený. Bez něj by všechno nejspíše dopadlo mnohem hůře. „Je to chvíle, která vám otočí život. Vyvázli jsme z toho sice poměrně dobře, ale byl to horor. Ještě pořád se mi o tom zdá,“ doplňuje. Nehoda se stala na podzim, přesto má v sobě stále pocit hořkosti. „Mrzí mě, že za námi řidič nikdy nepřišel a neomluvil se. Hlavně ženě. Bylo to náročné,“ sděluje.