Dějištěm jeho posledního dílu se stal kostel sv. Barbory v Manětíně, a ne náhodou – právě tento ohrožený kostel se totiž organizátoři festivalu rozhodli podpořit.

„Od návštěvníků všech koncertů se na opravy manětínského kostela podařilo vybrat 65 tisíc korun," řekla produkční festivalu Markéta Režová.

Zakladatelku Procházek uměním, violistku Jitku Hosprovou, která si na každý večer pozvala jiného hosta, druhý ročník nadchl. „Už první ročník se povedl a byl to pro nás závazek, aby byl druhý ještě lepší. Všechny koncerty byly něčím výjimečné, v každém z kostelů bylo plno. Závěr v Manětíně byl ale nejkouzelnější. Koncert začínal v sedm hodin večer a lidé v obrovské frontě čekali už od šesti," řekla.

Za výtěžek z festivalu se sice nic konkrétního neopraví, ale to rozhodně neznamená, že suma není důležitá. Právě naopak, důležitá je velice. „Peníze použijeme na zpracování projektové dokumentace, což bude základ pro získávání dotací na opravy," vysvětlil manětínský starosta Josef Gilbert Matuška.

Faráře Martina Sedloně štědrost návštěvníků Procházek uměním potěšila. „Jsme rádi a velmi mile překvapeni. Je to pro nás především signál, že jdeme správným směrem, lidé opravám kostela přejí, že bude sloužit také jim a neopravujeme si ho jen sami pro sebe," podotkl.

V současné době kostel v rámci Programu záchrany architektonického dědictví prodělává opravu střechy. Zbytek stavby od kleneb po zdi a bezprostřední okolí je ve velice špatném stavu.

Kromě Manětína se letos Procházky uměním konaly v Plasích, Nečtinech, Dolní Bělé a Rabštejně nad Střelou. „Třetí ročník určitě bude. Už vybíráme místa," slíbila Jitka Hosprová.