Úprava a modernizace porodních sálů gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice byla dokončena letos v květnu. Od té doby zaznamenali zdejší lékaři značný nárůst v počtu porodů. V srpnu padl rekord.

„Za uplynulé čtyři měsíce se poptávka po porodech v naší nemocnici rapidně zvýšila. Od května připadá na každý den v průměru 2,5 novorozenců. Výhledově počítáme až s 900 porody za rok, což by byl meziročně téměř dvojnásobný nárůst. Za srpen jsme například odrodili 88 dětí, tak vysoké číslo nepamatuji,“ informoval porodník Mulačovy nemocnice Michal Kapoun. Dodal, že vliv na nárůst porodnosti má i zvýšené povědomí o individuální péči, se kterou je zdravotnické zařízení na Borech často spojováno.

Ilustrační foto.
Lhota se dočká kanalizace

„Jsme rádi, že nás lidé začali vnímat jako porodnici menšího a rodinného typu, ve které jsme v intenzivním kontaktu s rodičkou,“ uvádí ředitel Mulačovy nemocnice Jaroslav Zimmermann.

Osobní přístup a vstřícnost lékařů oceňují v Mulačově nemocnici i maminky. „Rodila jsem tento týden v úterý. Doktoři mi vyšli ve všem vstříc. Na člověka příjemně působí i barevné stěny v porodních sálech. Opravdu se tu cítím tak, jako bych ani nebyla v nemocnici,“ říká spokojená rodička Lucie Tymlová z Tymákova.

NOVÉ PORODNICE V PLZEŇSKÉM KRAJI

Moderní zázemí mají v kraji také porodnice mimo Plzeň. Nemocnice v Domažlicích a Klatovech jsou novostavby a ve Stodě se trakt porodních sálů rekonstruoval v roce 2015. „V současnosti se zaměřujeme spíše na zlepšování a rozšiřování doplňkových služeb pro rodičku i novorozence, jako jsou třeba bezplatná inhalační analgesie, aromaterapie, dotepání pupečníku a bonding, screeningová vyšetření, zápůjčka novorozeneckých postýlek a monitorů dechu domů,“ říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Otevření kulturního domu Šeříkovka v Plzni na Slovanech.
Šeříkovka je opět otevřena