"Je to tragédie. Prodávám sezónní oblečení, které příští rok už za současnou cenu nikdo nekoupí, protože nebude v módě. Mám tu stovky svetrů a metráky cukroví za statisíce, které teď můžu vyhodit," řekla trhovkyně, která včera v 18 hodin musela - stejně jako ostatní prodejci na trzích - svůj stánek zavřít. Zboží v něm nechá a bude čekat, co se bude dít. "Loni jsem tušila, že vláda trhy zruší, takže jsem se jich neúčastnila. Letos jsem si říkala, že to bude dobré a najednou je zruší ze dne na den, to je přece neuvěřitelné" uvedla Ulmová.

Kvůli situaci spojené s pandemií koronaviru, která omezila konání trhů, si minulý rok Ulmová pozastavila živnost. Letos si ji znovu obnovila, aby mohla i s dětmi prodávat na adventních trzích, které bývají vždy jejím podstatným zdrojem příjmů.

Zapálené svíčky přinesli trhovci do centra Vánočního trhu v Plzni. Kvůli covidové pandemii a vládním opatřením došlo dnes v 18 hodin k jeho uzavření. Do té doby, stejně jako včera, byly na trzích tisíce návštěvníků.
Poslední minuty vánočních trhů: Lidé volali hanba, trhovci zvažují žalobu

"Všechno zboží jsme samozřejmě museli objednat dopředu a co teď s tím? Situace je likvidační už jen z důvodu, že cukroví má expiraci na konci prosince nebo na začátku ledna. Můžu ho teď vzít a hodit do koše," posteskla si dále trhovkyně s tím, že zisk z vánočních trhů tvoří 30 až 40 procent tržeb z celého roku.

"Minulý rok jsem žádala stát o kompenzace a dostala jsem 20 tisíc korun. To bylo opravdu směšné. Všichni trhovci jsme očkovaní, nosíme venku respirátory, tak co víc můžu udělat pro to, aby mě vláda nechala pracovat? Všichni zdejší prodejci ve volbách volili pana Fialu, kterému věříme, že by nouzový stav nedovolil a nechal by nás dál fungovat. Současné vládě nevěříme. Podle ní jsou obchodní centra, kde stále mohou nakupovat stovky lidí, vzdušná, protože mají vysoké stropy. V tom případě nechápu, proč my nemůžeme prodávat venku na čerstvém vzduchu. Trhy nebudou chybět jen nám, ale i zákazníkům. Ve čtvrtek, když vláda oznámila, že trhy zruší, se sem nahrnuly stovky lidí a dnes to bude to samé. Lidé si přece chtějí užít tu krásnou vánoční atmosféru," dodala Ulmová.