Jeho otcem je Leipi, který je v plzeňské zahradě už od ledna.

„Monica a C. P. se zpočátku hodně báli a zdržovali se hlavně v bazénu, teď už tak plaší nejsou, i když při neznámých zvucích stále utíkají," popisuje největší tahák letošní sezony Martin Vobruba z plzeňské zoo. Malý ´CiPísek´ si stále užívá péče své čtrnáctileté matky, která jej kojí. „Přesto už žere i salát a jiné dobroty," upozorňuje Vobruba.

Plzeňská zoo stále doufá ve vlastní potomky, pro jednadvacetiletou Pompe, která do Plzně přijela před dvěma lety ze Španělska, je Leipi už třetím partnerem. První (Quido) neuspěl, druhý (Rambo) loni zemřel na zauzlování střev.

Sedmadvacetiletý Leipi si tak užívá dvou partnerek, zatím jsou ale všichni odděleni. „Hrošíci jsou samotáři," vysvětluje Vobruba. Polygamie v zoo je navíc nutností, u tohoto druhu se totiž rodí samice a samci v poměru 10:1, samců je tak velký nedostatek.

Pompe už má navíc na potomka nejvyšší čas, samice hrošíků liberijských zpravidla odchovávají první mládě ve dvanácti letech, její první mládě se ale před lety narodilo mrtvé.

Návštěvníci se o čtveřici hrošíků mohou více dozvědět z komentovaných krmení, která se konají každý víkend vždy od 14 hodin. „Co znamená zkratka C. P. ve jméně nového samečka, ale nevíme ani my," upozorňuje Martin Vobruba.