Doubravečtí občané jsou nespokojeni, stěžují si na rozhodnutí dopravních podniků, po němž v dubnu ubyly dopravní spoje.

„Mám velké výhrady k četnosti spojů. Nejhorší je linka číslo 10. Ranní trolejbus po osmé hodině je narvaný, dopoledne jezdí po 20 minutách,“ stěžuje si Pavel Černý, který bydlí v Partyzánské ulici a hromadnou dopravu často využívá. Podle něho by město a dopravní podniky měly myslet i na to, že na Doubravce bydlí lidé v důchodovém věku a také studenti, kteří veřejnou dopravou jezdí. „Je hrozné, když vidíte, jak se lidé s hůlkami nemohou do ranních trolejbusů dostat,“ pokračuje Černý.

Město přistoupilo na návrh dopravních podniků snížit počet vozokilometrů. Do konce roku dopravní podniky ujedou o 400 tisíc kilometrů méně.

Stížnosti občanů dostal na stůl i starosta doubraveckého obvodu Hynek Brom. „Poslali jsme dopis dopravním podnikům, ve kterém jsme shrnuli stížnosti občanů na spoje v Doubravce. Akceptujeme finanční možnosti firmy, na druhou stranu, o změnách jsme se dozvěděli až poté, co k nim došlo,“ říká Brom.

Nejvíc stížností míří na trolejbus číslo 10. Původní interval ve špičce byl prodloužen z 8 minut na 10 až 11 minut, ve volnějších časech jezdí trolejbusy po 20 minutách místo původních 15. Dopravní podniky tak ušetří 150 kilometrů denně, do konce roku to bude 41 tisíc kilometrů.

Člen představenstva PMDP a zastupitel Doubravky Jiří Lodr k tomu říká: „ O stížnostech občanů už jsem slyšel. Požádal jsem i předsedu představenstva, abychom znovu projednali možné úpravy v dopravních řádech. Ale je jisté, že počet vozokilometrů zůstane do konce roku stejný. Pokud někde přidáme, budeme muset někde ubrat.“