V Plzni jsou ale stále lidé, kteří s pojmenováním nesouhlasí. V anketě Deníku se proti pojmenování vyjádřilo 60 procent hlasujících.

Mezi odpůrce patří i komunista a plzeňský zastupitel Jiří Valenta, který už loni protestoval proti udělení Ceny 
1. června. „Je to pro město obrovská ostuda. Jsem vlastenec a vadí mi, když za nedotknutelné považují lidi, kteří  mají zásluhy jenom tím, že jsou disidenti," řekl včera Deníku Valenta.

Tvrdí, že byl Jirous hrubián a opilec a upozorňuje i na jeho údajné spojení s policejním vyšetřováním kvůli obtěžování nezletilých dívek v jižních Čechách z poloviny devadesátých let. „Jestli se navíc potvrdí i ta pedofilie, bude to ostuda o to větší," podotkl Valenta. Míní, že v Jirousově případě by byl do budoucna pro přejmenování mostu. „Ovšem až bude nějaká lepší politická konstelace," dodal s tím, že se mostu kvůli jeho novému pojmenování vyhýbat nebude.

Nad názvem se před časem podivoval i plzeňský zastupitel Jiří Šneberger (ODS), ovšem z úplně jiných důvodů než Valenta. „Přišlo mi nelogické spojit občanské jméno s přezdívkou. Chápal bych most Magora Jirouse nebo Ivana Martina Jirouse, ne kombinaci obojího," komentoval pojmenování Šneberger.

Most dosud žádný název neměl, jeho pojmenování schválili zastupitelé trojky koncem listopadu. S návrhem přišla tři sdružení: Johan, ProPhoto a HUMR. „Už na Magorově pohřbu jsme chtěli jeho památku uctít a pojmenovat po něm most nám přišlo symbolické," řekl už dříve Roman Černík ze sdružení Johan, které v nedaleké opuštěné budově nádraží provozuje tzv. Moving Station – scénu pro plzeňskou alternativní kulturu. Této budově se spolu s nádražím Plzeň – Jižní Předměstí, kde sídlí i zubařská ordinace a je tu i poštovní schránka, změní adresa.