Z technických úřadů odešel šéf Vlastimil Fidler i jeho podřízený Tomáš Karhan, výpověď dal asistent technického náměstka primátora Petr Baloun, ředitel Útvaru koncepce a rozvoje Milan Svoboda či dva dlouholetí úředníci z Útvaru investic – Ladislav Kadlec a Roman Dohnal.

Z radnice má prý nakročeno i ředitelka ekonomického úřadu Hana Kuglerová, i když včera to zatím nechtěla komentovat.

Oficiálním důvodem, který letití pracovníci magistrátu uvádějí, jsou „lepší“ nabídky. Fidler s Karhanem například zamířili na ministerstvo pro místní rozvoj. Oba kývli na nabídku minulého primátora Miroslava Kalouse, který tu pracuje jako náměstek ministra Jiřího Čunka.

Svoboda i Baloun zmizeli v privátní sféře, Kadlec s Dohnalem odešli v souvislosti s přeměnou městské příspěvkové organizace Útvar investic na magistrátní odbor.

Opoziční ČSSD se odlivu úředníků nediví. „Současná městská rada pracuje nejhůř od roku 1989,“ řekl předseda kontrolního výboru Milan Chovanec. Podle někdejšího ekonomického náměstka primátora a městského zastupitele Jiřího Bise (ČSSD) je důvodem také radnicí avizovaný personální audit, který předpokládá snížení stavu úředníků o 15 procent.

„Zaměstnance to znejisťuje a odcházejí ti nejschopnější,“ míní Bis. Na tuto skutečnost upozornil Bis i městské zastupitele při posledním jednání. Primátor Pavel Rödl (ODS) však reagoval slovy, že kvalitní úředníci se nemusejí o práci bát.