Byla skleněná, necelé dva roky stará, poměrně drahá a zdá se, že zbytečná.

Skleněnou stěnu v mázhausu radnice nechal magistrát vybudovat před půldruhým rokem za přibližně 350 tisíc Kč. „Chystali jsme se na projekt Evropského hlavního města kultury a očekávali jsme zvýšený zájem veřejnosti jak o akce na radnici, tak 
i samotnou radnici jako takovou," vysvětlil ředitel Úřadu správních agend magistrátu Petr Triner.

Skleněná zástěna, vlastně jakýsi vstupní koridor, příchozím znemožnil přímý vstup z mázhausu rovnou na schodiště radnice. Přicházející museli místo toho procházet přilehlou informační kanceláří. Zástěna měla také odhlučnit prostor pro výstavy od vstupního provozu. Teď je pryč.

„Jsem rád, že zmizela. Dávali jsme ji tam na žádost radnice a dělal jsem to jen velmi nerad," přiznal architekt Jan Soukup. Požadavek úřadu byl podle něj tehdy zejména ten, aby příchozí nevstupovali bez kontroly rovnou na radnici. „Navrhovali jsme tam vybudovat recepci, nebylo to ale akceptováno," dodal Soukup.

Reakce na bezpečnostní hrozby

Odstranění skla je podle strážníka, který se v mázhausu pohybuje, nařízením tajemníka magistrátu. Ředitel Triner uvedl, že jde o opatření reagující na aktuální bezpečnostní hrozby v souvislosti 
s atentáty v Bruselu. „Skleněné příčky by mohly v případě exploze nálože působit jako akcelerátor účinku a následků případného útoku," uvedl Triner.

Dodal, že další bezpečnostní opatření budou následovat, radnice je ale nebude blíž specifikovat. „V žádném případě by to nemělo znamenat uzavírání radnice veřejnosti či omezování akcí, které jsou na radnici pro veřejnost pořádány," ujistil Triner.

Současný přístup do radnice, ať už přes informační kancelář nebo přímo mázhausem, se ale v budoucnu zřejmě změní. Podle studie architektonické kanceláře Jana Soukupa se na radnici v druhé polovině května rozběhne stavba výtahu a s tím souvisí i možnost nového vstupu. „Chodilo by se přes infocentrum umístěné ve vedlejším Císařském domě," potvrdil Soukup s tím, že nyní je tam provizorní zeď, která by se zbourala. „Dříve tam byl průjezd," dodal Soukup. Možnost této varianty potvrdil i ředitel Triner.