„Zatím máme zamluvené jen dva sňatky na 22. 1. 2011,“ potvrdil starosta třetího městského obvodu Jiří Strobach (ODS). Například data 11. 01. 2011 nebo 21. 01. 2011 zatím zůstávají v Plzni pro svatby neobsazená.

A podle numeorologů je to nejspíš správné. Jedničky totiž podle nich představují individualitu a rozum, dvojky city a vztahy. Páry plánující si vyměnit si prstýnky by se proto měly při výběru termínu svatby vyhýbat přemíře ´sobeckých´ jedniček. Kvůli jejich neobvyklé koncentraci nuemorologové nepovažují tato data vhodná pro vstup do manželství. „Jsou to dny, kdy by lidé měli spoléhat hlavně sami na sebe,“ upozornila numeroložka Jarmila Vaculíková. Manželské vztahy jsou naproti tomu založené na spolupráci dvou lidí a proto by se měly zamilované dvojice podle Vaculíkové pořádání svatby v těchto termínech spíše vyhýbat.Naopak ideální jsou třeba pro rozjezd podnikání, k němuž individualistický přístup patří.

V Plzni se nechalo letos zatím oddat asi 700 párů. Kromě radnice se mohou lidé brát na kterémkoliv vhodném místě, nejčastěji jsou to restaurace, kde mají hostinu. Svatby se ale konají například v Meditační zahradě, v Západočeském nebo Pivovarském muzeu nebo v Masných krámech. Zatímco na radnici je sňatek bez poplatku, za svatbu na jiném místě nebo mimo sobotu a neděli zaplatí snoubenci správní poplatek ve výši tisíc korun.

V Plzni může oddávat primátor a jeho náměstci, starosta, místostarosta a pověření zastupitelé matričního obvodu, kterým je trojka, nebo i starostové ostatních obvodů. To však jen v případě, že má alespoň jeden ze snoubenců v tomto obvodě trvalé bydliště. Nejčastěji oddává člen zastupitelstva MO Plzeň 3 Petr Kastner.