Fotografie Madlenky byla vybrána po celosvětové výzvě této instituce s názvem Times Square video. „Snímků se sešlo 2400 a dorazily z padesáti států. Vybráno k hodinové prezentaci dětí, dospívajících i dospělých s Downovým syndromem jich bylo jen pět set,“ sdělila Madlenčina maminka Adriana.

S manželem i dcerkou do Spojených států amerických odcestovala ve čtvrtek přes Mnichov a Paříž. Těší se, že v sobotu po 16. hodině se objeví šikovné děvčátko na obří obrazovce nad restaurací Dos Caminos. Což je záležitost pro tuzemské vyslance mimořádná. „Vím jen, že tam v rámci jiné kampaně byla Eva Farna nebo Lenny,“ dodala paní Adriana. Tuzemští zájemci mohou prezentaci sledovat na facebookových stránkách NDSS od 15.30 do 16.30 hodin.

Obžalovaný Roman Mižikár před plzeňským městským soudem. Přivedla ho vězeňská eskorta.
Do basy musel jít bez peněz, maska ani zbraň nepomohly

Všestranná šestnáctiletá dívka skvěle zvládá atletiku, tenis nebo lyžování. Loni při světových hrách postižených sportovců získala v Polsku jednu zlatou medaili (dálka) a dvě stříbra (triatlon plus běh na sto metrů). Navíc se stala vlajkonoškou české výpravy. Po návratu její triumfy ocenili i představitelé Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycanska.

V zimě Madlenčinu kariéru přibrzdilo zranění na lyžích – přetržené vazy a poškozený meniskus. Mladou dámu to ale nezastavilo. Po březnové operaci už zase začíná trénovat.