Už po sedmé se na místní návsi odehrála uprostřed prázdnin soutěž v běhu na lyžích rozdělená do tří kategorií. Děti čekalo jedno kolo, ženy jedno a půl, muži si pak okruh proběhli hned dvakrát.

„Na tenhle nápad jsme přišli při jednom posezení nad pivkem, ale spíš to bylo jenom takové hecování,“ vzpomíná na první ročník závodu hlavní organizátor akce Miloslav Korčák. „Pak jsme viděli, že zájem závodníků rok od roku vzrůstá, takže jsme letos zřídili i půjčovnu lyží a běžíme o spoustu hezkých cen, jako třeba elektrické nářadí, domácí spotřebiče a podobně,“ dodal.

Letos už se na start soutěže postavilo celkem 34 závodníků – 14 mužů, 9 žen a 11 dětí. „Závod to byl hodně náročný, jedno z hlavních pravidel totiž znělo, že závod musí všichni dokončit s alespoň jednou lyží a v předepsané výbavě – tedy kulichu, šále a rukavicích,“ popsal dramatický souboj Korčák.

Mezi muži se z vítězství radoval Michal Hybner následovaný Lukášem Laitnerem a Pavlem Fialou. Zlato v kategorii žen se stalo kořistí Anny Novotné následované Markétou Kůsovou a Petrou Čermákovou, mezi dětmi byl nejrychlejší Dominik Čermák před Josefem Kindlem a Matyášem Smolou.

Další veselou akci chystají Hradečtí už za dva týdny. Tentokrát půjde o turnaj v kuličkách.