Místu, kde tráví vládce Slovan spoustu času, vévodí velký oválný stůl a i další části nábytku jsou tomu tvarově přizpůsobeny. „Oválný stůl se mi líbil, proto jsem si navrhoval i oválné police k tomu,“ líčí Lumír Aschenbrenner.

V místnosti, kde se střídá jedna návštěva za druhou, je překvapivý pořádek, dokumenty na pracovním stole jsou úhledně srovnané. „Nemám třeba rád, když nemám papíry v tiskárně nebo když dojdou sponky. Při práci s dokumenty používám zvýrazňovače. Prostě mám rád při práci pořádek, v tom jsem se hrozně změnil. No a moje dcera je v tomhle po mně,“ připomíná starosta druhé městské části.

Není to ale rozhodně nudná kancelář. Na jedné straně je zvláštní socha nazvaná Pád do virtuální reality od Václava Česáka, druhou stranu ´zdobí´ zvláštní sada prasátek. „Ta jsou od manželky. Vždy mi jedno daruje, když vyhraju volby,“ pobaveně vysvětluje nejdéle sloužící starosta městské části v novodobých dějinách Plzně (od pádu komunismu).

Starosta se také může pochlubit modelem sochy skejťáka, kterou inlajnoví bruslaři mohou najít v oblíbeném Škoda Sport parku. „Podílel jsem se na interiéru kanceláře, proto jsem s ní spokojen,“ lapidárně hodnotí svoji pracovnu.

Kancelář ale není jediným hájenstvím milovníka bigbítu a také příležitostného kreslíře. Z rohu pracovny vedou strmé schody do neformálně pojaté místnosti s krásným výhledem na Slovany. „To je tzv. trucovna, ale po pravdě řečeno sem moc nechodím, letos jsem tu ještě nebyl. Trucovnu využívá spíš naše sociálka. Při jednání o dětech je výhodou neformální prostředí,“ líčí starosta. Ale i tady je patrná jeho stopa. Kromě obrazu od jeho kamaráda se v trucovně vyjímá model milníku bigbítu, jehož zvětšenou verzi mohou vidět návštěvníci Chvojkových lomů.

A to stále nejsme v nejvyšším místě budovy. Ještě se dá vystoupat na střechu. I sem občas starosta Slovan zajde. „Někdy vezmu na střechu návštěvu. Mohou se podívat na hodiny, kyvadlo a taky na celé město. Je tu krásný výhled. Je vidět Radyně i Chlum. Stačí se to, než se udělá káva,“ dodává Aschenbrenner. Á propos – právě ranní káva je zvykem, bez kterého si starosta svůj pracovní den neumí představit.