Nyní zastupitelé města schválili návštěvní řád, který do zahrady pustí veřejnost. Lidé sem mohou přijít vždy první středu v měsíci. Vstup je zdarma. Děti do deseti let smí na dvouhektarový pozemek se dvěma jezírky a řadou vzácných dřevin jen v doprovodu dospělých.

„Luftova zahrada je krásná, ale celkem malá. Není možné otevřít ji na sedm dní v týdnu. Je to zahrada, nikoliv park, a kdyby sem lidé chodili bez jakéhokoliv dohledu, dlouho by nám nevydržela,“ upozornila radní města pro oblast majetku Helena Matoušová. Areál je vhodný k relaxaci i studiu ekologie, botaniky a dendrologie.

Mimo vyhrazené hodiny je možné se do zahrady podívat po telefonické domluvě na Správě veřejného statku města Plzně. Stejně tak si lze dopředu domluvit prohlídku s průvodcem, školní exkurzi, pořádání svateb nebo kulturních akcí.

Zahrada se zajímavými dřevinami, kterou založil v meziválečném období plzeňský advokát Vilém Luft, se dostala do širšího povědomí lidí až ve chvíli, kdy ji město chtělo vyměnit se soukromou společností za část Papírenského parku na Slovanech. Výměnu nakonec zastupitelé neschválili.