Hodina aerobiku, zumby nebo power jógy za padesát korun, hodina výuky plavání pro jednotlivce za 150 korun a další služby přibyly od října v ceníku městských plaveckých bazénů na Slovanech a na Lochotíně. 

Právě na Lochotíně chce provozovatel obou bazénů, Plavecký klub Slavia VŠ, zavést řadu aktivit ve vodě i na suchu. „Bazén jsme převzali od ledna a od té doby jsme zjišťovali, o co by byl mezi návštěvníky zájem," prohlásil ředitel klubu Tomáš Kotora. Zjistili prý, že lidi sem táhne kromě plavání právě cvičení, a tak opravili posilovnu (vstup je 60 Kč) a nabízejí i další služby. Jde například o zumbu, power jógu nebo aerobic (50 Kč/hod.), výuku plavání pro jednotlivce, speciální kurzy plavání s kojenci, kurzy plavání pro děti i dospělé nebo hlídací službu pro děti v herně (25 korun za hodinu).

Podle Kotory nejde provoz bazénů na Slovanech a Lochotíně zatím vůbec srovnávat. „Je to, jako byste srovnávali fabriku s malou dílnou," ukazuje na nepoměr Kotora. Zatímco bazén na Slovanech navštíví měsíčně 35 tisíc lidí, lochotínské zařízení asi 3,5 tisíce. „Zatím není dostatečně rozšířeno, že bazén je už zcela veřejný, a ne hlavně pro univerzitu," míní Kotora. V příštím roce by se mohl na Lochotíně dokonce otevřít i venkovní bazén, který je součástí areálu. „Dnes není ani vidět, je obrostlý tújemi a asi 15 let se nepoužívá," dodal Kotora.

Místostarosta Lochotína Jiří Uhlík (ODS) potvrdil, že obvod už investoval asi půl milionu Kč do projektů a koncem roku by mohl mít stavební povolení. „Rekonstrukci odhadujeme asi na sedm mililionů Kč, chceme ve spolupráci s městem žádat o peníze z EU," dodal Uhlík.