Nejen že ministerstvo životního prostředí zrušilo krajskému úřadu jeho rozhodnutí o EIA, ale plzeňský magistrát aktuálně vyvěsil na úřední desce záměr pronajmout obecní pozemky investorovi, který chce haly stavět. Jde o pozemky, na nichž společnost Accolade postaví příjezd k budoucím halám včetně kruhového objezdu.

„Podali si žádost, která se nyní standardně řeší,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Součástí je i vyvěšení záměru na desce a také to, že je možné se k tomu vyjádřit a zveřejnit konkrétní připomínky na adresu Správy veřejného statku města Plzně. A právě to hodlají litičtí udělat. Vyjádřit se má jednak litický obvod a na facebooku odpůrců hal už dokonce koluje univerzální vzor, jak vyjádřit nesouhlas.

Beseda litických občanů se zástupci města i společnosti Accolade, která chce v Liticích stavět průmyslové haly
Nechtěné litické haly mají ministerský problém

„Město vyzývá občany Plzně, aby písemně zaslali připomínky do 24. 8. 2017. Kdo umíte psát, pište, že si to nepřejeme! Zvlášť teď, kyž jim zrušili EIA, je takový pronájem nesmysl,“ napsal jeden z organizátorů odporu proti halám Pavel Bosák. V brzké době se kvůli tomu má mimořádně sejít také litické zastupitelstvo.

Radnice odmítá, že pronájem pozemků jakkoliv souvisí se zrušením posudku EIA, tedy vlivu stavby na životní prostředí a deklaruje, že jde o klasický postup stejně jako u každé podobné žádosti.