Během setkání se složkami integrovaného záchranného systému si děti vyzkoušely jízdu na lanové dráze, nechyběl skákací hrad ani malování na obličej. Příchozí se na několika stanovištích seznámili s činností a vybavením Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, Policie ČR, Městské policie Plzeň, Sboru dobrovolných hasičů Plzeň – Litice a pěší roty Pětatřicátníci aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň. Součástí programu byly dynamické ukázky, lidé viděli v akci také psovoda z aktivní zálohy. Jako bonus přelétl nad Liticemi armádní vrtulník W3A – Sokol.

Zdroj: Veronika Krátká

S nápadem uspořádat v Liticích Den s IZS přišli Artur Tereščenko z plzeňské městské policie a profesionální hasič Miroslav Kalabis. „Napadlo nás to už před rokem, ale trvalo dost dlouho, než jsme všechno zrealizovali. Je za tím spousta práce, kterou není vidět,“ říká Artur Tereščenko. „Budeme určitě rádi, když se podaří akci v budoucnu zopakovat,“ dodává Miroslav Kalabis.

Akci si užívaly hlavně děti. „Už jsme obešli všechna stanoviště, teď jdeme na skákací hrad,“ říká Monika Klečková, která přišla se sedmiletou dcerou a pětiletým synem. „Je to super. Myslím, že pořadatelé vybrali krásné místo,“ dodává.

772 dek ručně vyrobených dobrovolníky v rámci charitativního projektu Deka pro Hospic svatého Lazara v Plzni propojilo v sobotu odpoledne při velkém finále obce Město Touškov a Kozolupy na severním Plzeňsku.
Tři sta dek vyneslo přes 600 tisíc na dobrou věc

„Kromě Unie bezpečnostních složek se na organizaci akce podíleli také litičtí dobrovolní hasiči, za to jim patří velké poděkování. My jsme ji jako obvod podpořili finančně a materiálně. Jestli Den s IZS zopakujeme, musíme teprve vyhodnotit vzhledem k náročnosti příprav akce takového rozsahu,“ uzavírá starosta obvodu Litice Michal Hausner.