Komu se nechce poslední den roku sedět doma, může směle vyrazit do ulic Plzně. Většina restaurací a hospod bude otevřená, speciální silvestrovský program připravuje jen hrstka z nich. Lístky na některé oslavy konce roku lze sehnat ještě dnes, nabídka je však již omezená.

Silvestr v restauraci Na Spilce nabízí netradiční menu. Ve třech sálech zahrají tři různé kapely (Luďka Kuralová, Damiem, Anakonda), v ceně vstupenky dostane návštěvník tříchodové silvestrovské menu a připraveno bude i půlnoční selátko a novoroční česnečka. K dispozici je prý už jen necelá stovka lístků v ceně 799 korun.

Čertovský silvestr v Pekle se rozjede od osmi hodin ve velkém sále a v kavárně, lístky jsou však k mání už jen do kavárny. „Připravena je mimo jiné barmanská show nebo půlnoční konfetové gejzíry,“ slibuje vedoucí Espritu Václava Sporková. K poslechu a tanci zahraje kapela Classic band a o obsluhu se postarají čertíci a čertice.

Živo bude i v kulturním domě JAS, od osmi hodin zde své nástroje rozezní dechový orchestr Stavařinka, neobsazená je přibližně třetina sálu. V ceně vstupného je v tomto případě pouze program.

Natřikrát se bude konec roku slavit i v A. C. W. Saloonu v Kollárově ulici. „Nahoře v country části bude hlavní program, kde zahraje kapela Indián a band. Vstupné je 450 korun a v ceně je hlavní chod,“ uvedl spolumajitel Saloonu Michal Kindl. V baru Lucky Soldier je program pro uzavřenou společnost a dole v Military bude volná zábava bez vstupného.

Ti, kteří si chtějí silvestra užít i s mrazivým počasím, jsou zváni na náměstí Republiky, kde je program připraven už v podvečer. „Oslavy začínají v 17 hodin dětskou silvestrovskou diskotékou a soutěžemi; tato část vyvrcholí o hodinu později dětským ohňostrojem,“ upřesňuje starosta třetího městského obvodu Jiří Strobach.

Od osmácti hodin je na programu tříhodinová diskotéka pro dospělé, moderovat ji bude Jiří Pelnář. V jednadvacet hodin oslavující rozpálí plzeňská rocková hudba. Nejprve to bude kapela Palice, která slibuje průřez svou třináctiletou tvorbou. „Na náměstí jsme ještě nehráli, snad nás přijdou lidé podpořit,“ věří baskytarista a kapelník Jiří Mikeš Milý. Palici od jedenácti hodin vystřídá další plzeňská skupina – Hewer.

O půlnoci zazní státní hymna a po ní bude následovat společný přípitek a ohňostroj.

Kde lze oslavit silvestra a co vás čeká

Čertovský silvestr v Pekle – volných 50 míst (250 Kč) - barmanská a ohňová show, ukázky tanců a konfetové gejzíry. V ceně vstupného je sekt a malé občerstvení.

Silvestrovská party v restauraci Na Spilce – volných 90 míst (799 Kč) - tři kapely – Luďka Kuralová, skupina Damiem, Anakonda. Bohatá tombola, koktejl bar či ohňová show. V ceně vstupného je tříchodové menu.

A. C. W. Saloon – volných 20 míst v country části (450 Kč) - kapela Indián a band, v ceně vstupného je hlavní chod.

Nám. Republiky – program od 17 h, diskotéka, kapely Palice, Hewer, ohňostroj