„Bude platná vždy hodinu před a hodinu po představení a návštěvníci ji mohou využít pro cestu do divadla i z divadla,“ potvrdil ředitel Alfy Tomáš Froyda. Cena vstupenky se přitom nezdraží a zůstává stejná.

Důvody pro tento krok má divadlo minimálně dva – nedostatečný počet parkovacích míst pro návštěvníky, kteří mají v okolí divadla problém s odstavením vozu. Od 1. března budou mít možnost na jízdném ušetřit, podpořit ekologičtější způsob dopravy do divadla a řidiči bez auta si například budou moci v divadelním bufetu dopřát i skleničku vína. Vstupenka spojená s jízdenkou bude platit bez omezení na všechna představení Divadla Alfa i hostujících souborů a stejně tak bude platit i elektronická vstupenka doručená e-mailem.

V praxi bude stačit, aby se divák prokázal revizorovi vstupenkou na představení. Ta bude vždy v určené době, tedy hodinu před a hodinu po představení, považovaná za platný jízdní doklad. Na vstupence bude natištěn nápis „Vstupenka je jízdenka“ a bude na ni uvedeno logo PMDP.

Froyda, který je zároveň i ředitelem společnosti Plzeň 2015, připouští, že nápad propojení vstupenky a jízdenky by mohly využít i kulturní instituce v souvislosti s projekty Evropského hlavního města kultury. „Dovedu si představit, že by to fungovalo,“ podotkl ředitel.

V případě Alfy kompenzuje divadlo platby za jízdenky dopravním podnikům ročně částkou mezi 50 – 70 tisíci Kč, zároveň je to pro něj ale také dobrá reklama.