Změny začnou platit od zítřka.

Například ranní spoje 77 a 76, které v pracovní dny vyrážejí v 7:15 hodin z Vejprnic, budou nově jezdit i během letních prázdnin. Požádal o to vejprnický obecní úřad, aby zůstala zachována návaznost na další regionální linky odjíždějící z plzeňského Centrálního autobusového nádraží.

Posily se dočkají i víkendové spoje do Vejprnic. V sobotu a neděli nově pojede autobus v 17:40 hodin z Plzně a zpět v 18:05 hodin. Odlehčí přetíženému spoji v 18:40 z Plzně, který zajíždí až do Tlučné.

Co se týče Tlučné, tam od zítřka přestávají večerní spoje 36 (ve 21:05 h. z Tlučné), 40 (ve 23:05 h.) a 68 (ve 23:05 h. v sobotu) zajíždět do minimálně využívané zastávky Tlučná, Čampule. „Cestující, kteří budou chtít v dotčených časech cestovat ze Zastávky Tlučná, Čampule do Plzně, mohou využít předchozí spoj z Plzně a přes konečnou zastávku v Tlučné se do západočeské metropole dopravit. Ostatním obyvatelům Tlučné změna přináší urychlení přepravy," uvádí webové stránky plzeňského ČSAD, na nichž lze k jízdnímu řádu podávat podněty či připomínky.