Déšť zkomplikoval dopravu, na kost zmáčel lidi v ulicích a zatopil domy. S vodou bojovali i dělníci, kteří u Boleveckého rybníka pracovali na kanalizaci. Jednoho z nich strhl příval vody do vpusti. Muži se ale nic nestalo, vytáhli ho kolegové.

Vichr také zbořil zástěny kolem kašen na náměstí Republiky. K újmě přišla i dvě auta zaparkovaná přímo před redakcí Deníku v Kovářské ulici, spadla na ně omítka ze sousedícího obytného domu. „Zaparkoval jsem tu jen asi na půl hodinky, ale trefil jsem se zrovna do doby, kdy přišla ta bouřka. Nejdřív jsem si ničeho nevšiml, ale když jsem pustil stěrače, začaly mi létat po předním okně kusy omítky. Až pak jsem zjistil, že mám poškozený lak na přední kapotě i na střeše. Škodu odhaduji asi na 15 tisíc korun,“ řekl řidič z plzeňských Skvrňan. Hned vedle jeho auta byl poškozený ještě jeden vůz, omítka ze stejného domu mu spadla na jeho čelní sklo.

Kvůli lijáku nejezdily ve městě asi 50 minut tramvaje číslo 1 a 4. Výpadek zavinila zatopená výhybka na křižovatce ulic Karlovarská a Lidická. K tomu se ještě přidala porucha na jedné z tramvají a také výpadky elektřiny, které se projevily i na světelné signalizaci. „Cestujícím se za zdržení omlouváme,“ řekl vedoucí střediska řízení provozu PMDP Jiří Ptáček.

Hasiči museli odčerpávat vodu ze sídla cestovní kanceláře Autoturist na rohu Klatovské a Divadelní ulice. „Zrekonstruovaný dvůr má teď spád přímo na náš dům a takhle to dopadlo. Během chvilky jsme měli chodbu i kuchyňku plnou vody,“ řekla Eva Friedlová z Autoturistu.