VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídři odpovídají - Jiří Valenta

Na otázky odpovídá Jiří Valenta z KSČM

4.10.2010
SDÍLEJ:

Jiří ValentaFoto: Archiv

9. Má začít plzeňské popelnice vyvážet radnice?

Nikoliv. Současný individualizovaný stav je efektivnější ve smyslu tvorby nižších koncových cen pro samotné zákazníky, přičemž vytvořením systému centrální svozu, odpovídajícímu dřívějšímu modelu, by prokazatelně došlo k další maximalizaci prokorupčního prostředí a zbytečnému vytváření dalších úřednických míst.

8. Mají strážníci víc hlídat lidi než obouvat auta?

Strážníci by měli dbát zejména na prevenci trestné činnosti, ale i na nutnou a zákonem taxativně stanovenou represi. Bezpečnost obyvatel stojí v žebříčku hodnot nepochybně výše než špatné parkování, ale aroganci některých vlastníků motorových vozidel je třeba nekompromisně sankcionovat. Jde o životní prostor nás všech.

7. Jak chcete spojit Lochotín s centrem Plzně?

Neznám žádného člověka, kterému by blízkost dopravní komunikace nevadila. Jenže úzké partikulární zájmy by měly jít vždy stranou ve prospěch celku. Bez takového to přístupu nelze do budoucna vybudovat prakticky nic. Kdo chce žít v centru města a blízkém, okolí se musí smířit s tím, že nedaleko povedou silnice.

6. Mají být radní i nadále uvolněni do svých funkcí?

Ano. Být plnohodnotným, efektivním, a tedy platným členem rady a současně disponovat velkou zodpovědností předpokládá vyvázání z jiných pracovních aktivit. Byl bych také pro stanovení legislativní podmínky nemožnosti podnikání v době výkonu mandátu. Domnívám se ale, že by bylo možné počet členů snížit min. o jednoho.

5. Má být Americká třída bez aut nebo s nimi?

Celý projekt rekonstrukce Americké třídy byl původně zkoncipován a posléze proveden jako zklidněná zóna a nebylo dobré na tomto úmyslu nic měnit. Osobně jsem zastáncem názoru celé centrum města bez aut. To, co se děje v Plzni v souvislosti se zátěží osobní dopravou, není vidět prakticky v žádném jiném velikostně srovnatelném městě.

4. Rekonstrukce stadionu nebo nové divadlo?

Dávám přednost finančně nákladné rekonstrukci stadionu, protože divadelní scéna v Plzni již disponuje kvalitní a krásnou budovou Divadla J. K. Tyla, ale fotbalové zázemí na nejvyšší úrovni je trvale opomíjeno. Současný stadion neodpovídá požadavkům kladeným dobou, vývojem a lidmi na komfort a kvalitu sportovní zábavy.

3. Podpoříte výstavbu spalovny v Chotíkově?

Výstavbu podpořím. Ale jen za předpokladu, že budou respektovány zdravotní i ekologické limity, a to v nejpřísnějších kritériích. Průběžné skládkování odpadu již není z hlediska každodenního života krajské aglomerace, a jejích odpadových nároků nadále možné. Nepodporuji však svoz odpadu k likvidaci z okolí či dokonce ze zahraničí.

2. Kterou dopravní stavbu město nejvíc potřebuje?

Osobně se domnívám, že přednost v dobudování by měl dostat severo – jižní průtah městem. Snad každý z občanů Plzně již asi měl tu „čest“ vychutnat si dlouhé čekání ve stometrových zácpách směrem z nejlidnatější části města – Lochotína – do centra a naopak. Je velkou ostudou, že tato alternativní dopravní spojka Plzni doposud chybí.

1. Má zůstat i nadále teplárna v majetku města?

Plzeňská teplárenská musí zůstat nepochybně v rukou města. Jakoukoliv snahu o její prodej je nutno hned v zárodku radikálně odsoudit. Město díky hospodaření předešlých pravicových garnitur disponuje již jen velice omezeným majetkem, který by měl ekonomicky garantovat hlavně sociální jistoty a úroveň života obyvatel.

Další otázky a odpovědi tohoto lídra najdete po jejich vydání v novinách i přímo na této stránce.

Odpovědi ostatních lídrů najdete ZDE.

4.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Volební účast v Plzni se pohybuje kolem 60 procent

Plzeň - V parlamentních volbách 2017 šlo v Plzni k volebním urnám kolem 60 procent voličů.

Sportovci bez šance na úspěch

Plzeň - Podle jmen by se mohlo zdát, že sestavili dobrý tým, který může porážet své soky.

SOUTĚŽ o vstupenky na Tátu

Plzeň – Celosvětově úspěšná one man show Táta o tom, jak lze s humorem zvládnout období před narozením dítěte a po něm, se stala vedle Cavemana jednou z programových stálic Měšťanské besedy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení