Fandění podle Pavla udělalo za těch více než třicet let obrovský pokrok. „Přibyla spousta nových chorálů a pokřiků a jsou zároveň propracovanější. Chorály jsou převzaté z fotbalového prostředí v zahraničí. Dříve se řvala hesla typu Klucí, bojovat, Škodovka nebo heja Škoda, heja," vzpomíná fanoušek, který chodí fandit i fotbalové Viktorce.

Tak například pokřik Plzeň gól gól gól Pitralon odkoukal u řeckých fandů. Do textu dosadil už jen Plzeň. „Našel jsem to na internetu a líbilo se mně to. Nejdřív jsme to zkusili na fotbale a teď i na hokeji," říká.

Kolik má plzeňský kotel chorálů, nedokáže odhadnout. „Je toho dost. Plno jich je nových. Teď se chytlo Pojďme všichni Škodováci roztleskat celý stadion… Ani nevím, kdo s tím přišel. Chtěli bychom, aby se lidé přidali na Skáče celá Plzeň…," uvádí .

Od té doby, co přičichl k fandění, se trochu proměnila i parta kotelníků. „V kotli fandí kluci kolem dvaceti let, ale jsou tam i moji vrstevníci, s nimiž jsem fandil v osmdesátých letech, a řada z nich byla teď ve Zlíně," pokračuje Pavel.

Nejvřelejší vztahy mají plzeňští fandové s těmi z Litvínova. „Je tam taky starší parta a s nimi se pobavíme. Známe se od poloviny osmdesátých let," popisuje.

Fandové se snaží nechybět na venkovních zápasech, které se hrají stovky kilometrů od Plzně. „Třinec, Vítkovice nebo Zlín. V Třinci nás bylo letos dvacet. Na druhý zápas o něco méně. Do Vítkovic jsem letos nejel, ale bylo tam 10 až 15 lidí. V okolí Zlína máme fanoušky, tak ti chodí na Plzeň pravidelně," jmenuje Pavel.

Finále extraligy ale ochotu cestovat odbourává. „Do Zlína nás vyrazilo asi 150 a na stadionu v jiných sektorech sedělo dalších sto Plzeňáků, kteří si lístky sehnali přes známé ve Zlíně," tvrdí s tím, že už nyní se mu přihlásilo 32 fandů, kteří hodlají povzbudit Škodovku v pátém finálovém zápase.

Kvůli fandění prý nepotřebuje dovolenou. „Dělám na živnostenský list. Takže tyhle problémy naštěstí nemám," vysvětluje.

Hřejivé pocity vnímá, když se plzeňským fandům podaří venku překřičet domácí kotel, jako v prvním finálovém zápase ve Zlíně. „Máme s tím zkušenosti skoro ve všech městech," říká s úsměvem.

Pro něj to byla první možnost vidět na vlastní oči Škodovku ve finále na ledě soupeře. Před 21 lety o zápasy v Trenčíně přišel kvůli podvodníkovi. „V průběhu play -off se k nám přimontoval nějaký chlápek, co rozvážel uzeniny a nějaké nám také přinesl. Říkal, že má místo v dodávce a hodí nás do Trenčína. Vybral od nás zálohy, ale pak už se neobjevil," vzpomíná na nepříjemnou událost starou 21 let.

Zítra a v neděli se finálová série stěhuje do Plzně a náročná práce čeká nejen hokejisty, ale i šéfa kotle. „Když je vyprodáno, tak se stává, že do kotle si stoupnou lidé, kteří tam nechodí. Stojí a mlčí, netleskají a tu atmosféru to pak zabíjí. To je pak musíme honit, aby fandili," říká s povzdechem.

„Výsledek zápasů tipovat nechci, ale bude to těžké," konstatuje Zdeněk Pitralon Pavel.