„Strážníky tu přes den vídám poměrně často. Chodí tu pěšky a jezdí na kole. Měli by se tu ale častěji objevovat hlavně mezi 19. hodinou večer a 3. hodinou ráno. Někteří ze sousedů totiž dělají právě v této době takový hluk, že lidé, kteří ráno vstávají do práce, se ani nevyspí,“ říká místní žena, která si přeje zůstat v anonymitě.

A přitakávají i další sousedé. „Situace se tu v posledních týdnech zlepšila v tom, že se tady už tolik nekrade. Strážníky tu ale vidím poměrně často projíždět jen autem. Podle mne by tu měli co nejvíc chodit pěšky nebo na kolech. V autě projedou ulice za chvilku a jsou zase pryč. Už aby tu pro ně byla zřízena ta služební místnost, o níž se mluví. Byli bychom moc rádi,“ dodává místní muž.

Situaci v Zátiší sleduje i plzeňský radní pro bezpečnost Karel Paleček. Slibuje, že současná podoba policejního dohledu není konečná. „Intenzivně nyní v Zátiší hledáme objekt, kde by mohli mít strážníci zázemí. To je důležité právě proto, aby mohli v místě hlídkovat častěji. V Zátiší nejsou žádné vhodné prostory v majetku města, musíme tedy hledat jiné řešení. Uvažovali jsme o místní hasičárně. Do její rekonstrukce by se ale musely investovat miliony korun. Proto nyní zvažujeme další možnost, kterou je jeden z tamních bytů. Ten by se musel rekolaudovat, takže zatím nemohu říci přesný termín, odkdy by jej mohli strážníci využívat,“ vysvětlil Karel Paleček. Na Zátiší bude instalována i bezpečnostní kamera napojená na městský kamerový systém. Nejdříve se ale v lokalitě objeví na začátku příštího roku.

Starší článek k tématu najdete ZDE.