Občanské sdružení ENVIC ji letos uspořádalo devět a přišlo na ně téměř třicet tisíc lidí z Plzeňska. Úspěšné trhy se začnou opakovat příští rok v březnu až v prosinci v intervalu dvou týdnů, možná po týdnu. Organizátoři chtějí otevřít také farmářský obchod se zbožím malých výrobců potravin z Plzeňského kraje.

"Chceme co nejkratší interval trhů, aby lidé chodili průběžně po celý den a netvořily se velké chumly," dodal Tomáš Popp z Envicu. Organizátoři už požádali centrální městský obvod, aby se mohly trhy rozšířit také na silnici před nádvoří hotelu Gondola a na trávníky podél Mlýnské strouhy. Prodejců by mělo být do 50, mírně více než dnes, téměř výhradně z kraje.
Výjimkou je zelenina, která se v regionu ve velkém příliš nepěstuje. U masa, uzenin, jablek a brambor je kraj velmi bohatý, uvedl Popp. Produkty prodávají přímo výrobci, organizátoři netolerují třetí osoby. "Měli jsme tu prodejce, kteří nedokázali doložit, odkud zboží pochází. Rozloučili jsme se s nimi, i když v Praze prodávají," dodal.