Těsně skončilo volební klání v Bukové. O vedení obce se tam utkala dvě uskupení – Pro Bukovou a Za naši obec Bukovou. První zmíněné sdružení uspělo se ziskem 58,02 procenta hlasů o obdrželo čtyři mandáty. Protikandidáti Za naši obec Bukovou získali v sedmičlenném zastupitelstvu křesla tři. „Uvidíme, jaká bude spolupráce. S komunální politikou zatím nemám zkušenosti, většinou jsem pro úřad pracovala z druhé strany, jako stavbyvedoucí. Bylo mi líto, že se v obci nic neděje, proto jsem se rozhodla s kandidátkou pomoci,“ řekla Deníku jedna z budoucích zastupitelek Stanislava Mollerová (Pro Bukovou).

Příští čtyři roky budou podle obyvatelky obce Běly Valtrové zajímavé. „Musí se společně naučit komunikovat ti, kteří nebyli v posledních letech ochotni. Třeba právě to ale pomůže k urovnání napjatých vztahů v obci, kde v posledních letech vznikly jakési fiktivní líhně pomluv a osobních averzí,“ uvedla Valtrová.

První miminka roku 2023.
V Mulačově nemocnici v Plzni se narodilo v novém roce už 11 dětí

Z 92 voličů v Trokavci jich do sídla úřadu dorazilo 68, což je 74 procent. Důvěru dali pěti kandidátům z SNK za rozvoj Trokavce a dvěma uchazečům ze Společně Trokavec. Na průběh dohlížela čtyřčlenná komise, složená výlučně z něžného pohlaví. V komisi zasedla i Petra Procházková, což je úřednice ministerstva vnitra a zároveň dočasná správkyně obce: „Má funkce ještě nekončí. Vykonávat ji budu do prvního jed-nání zastupitelstva.“ Ve vesničce na úpatí Brd panoval během volebního dne klid.

I v Cebivi už mají jasno. Nejvíce hlasů obdrželo SNK za rozkvět obce, a to 75 procent. Do vedení obce se dostalo šest kandidátů. Jeden mandát pak obdržela kandidátka z druhého uskupení Pro obec.