Lidé z této ulice si už na černou skládku několikrát stěžovali na obvodě. „Je pravda, že když jsme na problém upozornili , obvod odpadky asi za tři týdny odvezl, ale hned v pátek to tu bylo zase stejné,” tvrdí obyvatelka centra města s tím, že popelnice na tříděný odpad jsou vyváženy vždy přesně. „Hlavním problémem jsou lidé, kteří žijí v okolních ubytovnách. Ti totiž vyhazují nábytek a to, co se jim do kontejnerů nevejde, odloží vedle. Nebo sem jezdí člověk, který vozí stará okna. Tabule odloží do skla, rámy do plastu, tím oba kontejnery naplní a ostatní už dávají vše okolo,” popisuje obyvatelka.

Podle místostarosty třetího městského obvodu Radislava Neubauera jsou černé skládky nekonečným problémem. „Snažíme se je vyvážet dvakrát v týdnu, ale lidé si na to zvykají a postupně odhazují víc a víc odpadků. Situaci v Poděbradově ulici budeme řešit. Pokusím se najít adekvátnější umístění kontejnerů,” tvrdí místostarosta.

Za přesunutí separovaného odpadu se přimlouvá také většina lidí z okolí. „Pokud se situace nedá řešit odvozem odpadu a není tady stálý policejní dohled, mělo by se zvolit vhodnější místo, a ne ulice, přes kterou se chodí na autobusové nádraží,” myslí si obyvatelka a dodává, že je ochotna na domě nechat umístit bezpečnostní kamery. To je ale pro obvod příliš drahé.

„Pokud si lidé všimnou jakéhokoliv odpadu, který je na veřejném prostranství, mohou se na nás obrátit,” vyzývá mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová s tím, že strážník místo vyfotografuje, sepíše poznatek a předá ho na patřičná místa.