„Letošní sezona je za ty roky první, kterou máme plně obsazenou, dokonce musíme zájemce i odmítat. Hodně lidí si místa zarezervovalo už loni a kvůli počasí svou objednávku rozhodně neruší,“ uvedla Hana Žoudlíková z kempu u hracholuské přehrady. „Lidi prostě doufají, že se počasí nějak umoudří, že jim celá dovolená neproprší,“ dodala.

A to v příštích dnech navíc podle meteorologů ani nehrozí. Během dneška bude oblačno a teploty jen do 23 stupňů. „O víkendu se ale oteplí, neděle bude nejteplejším dnem. Ovšem v pondělí čekáme příliv studené fronty,“ řekl Josef Cink z Hydrometeorologického ústavu v Plzni. Rtuť teploměru se v sobotu vyšplhá až k příjemným sedmadvaceti stupňům Celsia, v neděli pak bude ještě o dva stupně tepleji. Srážky se objeví spíše ojediněle, a to navíc až v neděli k večeru. Na občasný déšť bychom se měli připravit v pondělí. „Od středy se teploty opět vrátí k hodnotám, které známe z tohoto týdne, tedy mezi 21 a 24 stupňů a srážky budou pouze ojediněle,“ doplnil Cink.

Výhled na druhou dekádu srpna slibuje teploty mezi 22 a 28 stupni. Je tedy velmi pravděpodobné, že bude letošní srpen o mnoho chladnější než červenec, což bude mít dopad i na provozovatele kempů.

„Červenec i srpen jsou hlavní sezona, lidé mají rezervaci dlouho dopředu naplánovanou. Ale je pravda, že když je hezké počasí, mnohem častěji si dovolenou prodlužují. To teď zřejmě moc nehrozí,“ vysvětluje recepční z kempu na břehu Velkého boleveckého rybníka v Plzni Veronika Skálová. Dodala, že ani v současném počasí, které koupání příliš nepřeje, se rekreanti nenudí. „Podle mých informací vyrážejí na procházky do města, do zoologické zahrady a podobně.“