Jenže zatímco člověk dosáhne osmnáctinami plnoletosti, u lvů je všechno jinak. „Pokud bychom to přepočítali, jako člověk už by byl v důchodu,“ potvrdila zooložka Lenka Václavová. Takže také Vilík už má své zdravotní neduhy, například špatné kyčle nebo vylínanou srst. „Jsou to běžné stařecké neduhy, jinak je zdravý,“ dodala Václavová. Dokladem je bezproblémový vztah s mnohem mladší partnerkou Lekyshou, která je teprve šestiletá. „Je to mladice a s Vilíkem jsou spokojení partneři,“ potvrdila zooložka.

Lidem, kteří budou chtít dnes Vilíkovi popřát, přichystala zoo zajímavou podívanou. V pravé poledne totiž zoo přivítá symbolicky posledního letošního návštěvníka a ten získá privilegium odnést lvímu páru na ostrov za vodní příkop krabice a pytle s dobrotami. Lvi pak budou vypuštěni a návštěvník, který bude slavnostní oběd servírovat, může vše sledovat z blízké vyhlídky.

Silvestrovský den v zoologické zahradě nabídne i další atrakce. V 10 hodin se bude soutěžit v chytání zlaté rybky a připravena je také naučná silvestrovská stezka.

Na Štědrý den přišlo do zoo přes 1100 návštěvníků a lidé byli nebývale štědří ke zvířatům. Jesličky u vánočního stromu byly neustále plné tašek se suchým pečivem a chlebem, návštěvníci ale nosili také zeleninu a ovoce, zejména banány, pomeranče a mandarinky. Pamlsky zaplnily pět ošetřovatelských elektromobilů.