Desítky hasičů na spáleništi strávily celou noc na úterý a hlídají jej doteď. „Jestli se o požáru na Rokycansku z konce minulého týdne dalo říct, že je to peklo, tady je to ještě horší. Oheň nejprve zasáhl pole o rozloze přibližně 30 hektarů a přeskočil do lesa, kde se rychle rozšířil korunami stromů na dalších 20 hektarů," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Mezi prvními jednotkami se do boje s plameny pustili hradišťští dobrovolní hasiči. „Od pondělních tří hodin nepřetržitě čerpáme vodu. Byli jsme tady přes noc a ještě nějakou dobu určitě budeme," hlásil v úterý přímo z místa Vladimír Záhrobský. „Požár takového rozsahu jsme ještě nikdy nehasili," dodal.

Do boje s ničivým živlem se zapojilo postupně 20 jednotek hasičů a na pomoc přiletěly také dva vrtulníky. „Oba byly vybavené bambi vakem na hašení ze vzduchu. Díky nim se podařilo do setmění zvládnout korunový požár," vysvětlila Jakoubková.

Zhruba 50 hasičů zůstalo v lese přes noc, ráno už byl požár pod kontrolou. „Na místě bylo ráno devět jednotek, během dne se vystřídaly," popsala mluvčí Jakoubková. „Hasit se bude pravděpodobně ještě několik dní," podotkla.

Místní byli hasičům velmi vděční. Občerstvení jim přímo při náročném zásahu zajistily Manětínské uzeniny a dvě zdejší ženy. Při požáru nebyl nikdo zraněn, vznikla přibližně 3,5milionová škoda. Oheň se podle našich informací rozšířil od zemědělského stroje.

Hasiči měli napilno i úterý.

V Borské ulici v Plzni hasili požár trávy u studentských kolejí, mezi Vochovem a Tlučnou zasahovalo 10 jednotek u požáru šesti hektarů pole. Více čtěte ZDE.