„Okolo sedmé hodiny večer jsem si vyběhla pro něco k jídlu, protože jsem věděla, že budu alespoň ještě hodinu v práci. Při návratu z nákupu jsem si všimla u výtahu dvou mužů, jak vynášejí televizi, co bývala u nás v kanceláři,“ popisuje svůj zážitek žena, která se zlodějům postavila do cesty.

„Zabouchla jsem před nimi dveře a vší silou je držela. Ale protože hned, jak zjistili, že jim bráním, zhasli, radši jsem nakonec ustoupila. Byli to přeci jen velcí muži,“ tvrdí Jana Řehulová.

Ta považuje za velké štěstí, že se jí nepokusili ukrást svazek klíčů, které držela v ruce. „Byly tam totiž kompletně všechny klíče od budovy,“ pokračuje. Kromě elektrotechniky zmizel z kanceláře lékarny i historický mikroskop, což jí mrzí nejvíce. „Dneska si hodně vyčítám, že jsem nebyla razantnější,“ dodává.

Loupež se odehrála letos na Den žen. „Muži se do místnosti dostali střešním oknem, které vytrhli. Policisté po nich pátrali, ale v červnu bylo vyšetřování pozastaveno. Pokud se vyskytnou nové skutečnosti, policie vyšetřování obnoví,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Škoda se vyšplhala na necelých čtyřiatřicet tisíc za ukradené věci a čtyři tisíce za vzniklé škody.