Na prohlídky k ní chodil v osmdesátých letech například fotbalista Pavel Nedvěd. „Tehdy jsem měla ordinaci v hale Slavoje blízko zimního stadionu a Pavel studoval stavební průmyslovku na Chodském náměstí. Měl to k nám kousek a často si ke mně chodil měřit výšku, byl vždycky zvědavý, jestli zase o nějaký ten centimetr nevyrostl. Dodnes mám schovanou jeho zdravotní kartu. Když jsem se s ním pak setkala v Plzni, tak mi ji podepsal," usmívá se Ludmila Beranová, která dnes slaví sedmdesáté narozeniny.

Asi těžko ji tehdy mohlo napadnout, že ošetřuje budoucího držitele Zlatého míče a současného viceprezidenta Juventusu Turín.

V kartotéce byste našli i další vzácné exempláře. Její ordinaci navštěvoval také Petr Čech, v současné době gólman Arsenalu a české reprezentace a už dlouho jeden z nejlepších brankářů světa.

„Jako žáci a dorostenci jsme k ní chodili na sportovní prohlídky a pro potvrzení, že můžeme hrát závodně fotbal. Pak s námi jezdila i na turnaje, když bylo potřeba lékaře. Vždycky bylo vidět, jak ji fotbal baví," vzpomíná na dnešní jubilantku Petr Čech.

„Když jsme s národním týme přijeli do Plzně na kvalifikaci a já se zašel podívat do Luční ulice, potkal jsem ji. Jak jinak než na utkání staršího dorostu. Byl jsem tehdy rád, že jsem s ní mohl promluvit a i po těch všech letech vidět osobu, která fotbal miluje a žije pro něj stejně jako před lety. K narozeninám jí přeji vše nejlepší," vzkázal z Londýna prostřednictvím Deníku plzeňské lékařce Petr Čech.

K přání se připojil i další reprezentant Vladimír Darida. „Paní Beranové přeji vše nejlepší a hlavně hodně zdraví, to je to nejdůležitější. A také pevné nervy s fotbalisty. Znám ji už od žáků, chodili jsme k ní na prohlídky a vyšetření a kolikrát to s námi nebylo snadné," směje se opora Herthy Berlín.

Do dlouhé řady gratulantů se postavili i trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba a jeho asistent a kouč Viktorie Plzeň Karel Krejčí. „S paní doktorkou jsem měl příležitost spolupracovat v mistrovské sezoně 2010/2011, kdy byla lékařkou A mužstva. Je to člověk, který fotbalem žije a miluje ho. Jsem rád, že jsem ji poznal. Přeji jí, aby byla stále tak vitální a aby jí plzeňský fotbal dělal ještě spoustu let radost," řekl Pavel Vrba.

S originálním přáním přichází Karel Krejčí. „Cože, sedmdesát? Myslel jsem, že tu padesátku oslaví až za dva roky. Takže do dalších let přeji Lídě hlavně hodně zdraví," vzkazuje kouč Viktorie.

O deset let méně jí hádá šestinásobný český šampion v rallye a kamarád Václav Pech: „Musím říci, že na šedesát vypadá skvěle. Hodně zdraví!"

Ludmila Beranová: Moje rodina je Viktorka

Někomu se jeho dětský sen nikdy nesplní, druhý to štěstí naopak má. Plzeňská tělovýchovná lékařka Ludmila Beranová patří mezi ty, co si svůj sen splnili vrchovatou měrou.

„Od malička jsem měla ráda sport. Pocházím z Chomutova a s tátou jsme za den stihli navštívit i tři utkání. Ráno na národní házené, pak na basketbale a odpoledne ještě na fotbale. Už jako malé holce mi učarovalo, když při fotbale za postranní čarou ošetřovali zraněného hráče. Tenkrát ve mně uzrálo přání stát se tělovýchovnou lékařkou. Doktorka, co pomáhá sportovcům, to byl můj sen," vzpomíná s úsměvem Ludmila Beranová.

Za jeho splněním se vydala do Plzně na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, kterou úspěšně absolvovala.

Cesta za sny ale bývá často klikatá a rodačce z Chomutova trvalo pár let, než se přes internu a post závodní lékařky dostala na místo, kde mohla spojit své dvě velké lásky – ke sportu a k medicíně a mohla tak začít pracovat jako tělovýchovná lékařka.

V Chomutově hrála basketbal, při studiu medicíny v Plzni pak badminton za Sokol Bílá Hora, kde poznala i svého budoucího manžela Miloše.

V ordinaci jí za léta praxe prošly, jak sama s oblibou říká, už tři generace sportovců. Hokejisté, házenkáři, volejbalisté, basketbalisté, tenisté, cyklisté.

Má ráda všechny sporty, ale nejvíce jí učaroval fotbal.

Dlouhá léta působí jako lékařka ligového dorostu Viktorie Plzeň, v mistrovské sezoně 2010/2011 pomáhala u prvoligového áčka. „Moc ráda vzpomínám na spolupráci s panem Vrbou, který je pro mne nejen výborným trenérem, ale i člověkem," říká Ludmila Beranová, jež má kromě zlaté medaile s A týmem ještě dva další mistrovské tituly. „S dorosty Viktorky U19 s trenérem Karlem Krejčím a U17 s trenérem Václavem Mrázkem," říká.

Ludmilu Beranovou dobře znají i současní ligoví hokejisté Škody i fotbalové Viktorie, kteří do jejího Centra sportovní medicíny chodí na zátěžové testy.

Na návštěvy v její ordinaci tělovýchovné lékařky může vzpomínat spousta ligových fotbalistů v čele s Davidem Limberským nebo Vladimírem Daridou, ale i dvě zářivé hvězdy světového formátu – Pavel Nedvěd a Petr Čech.

„Ráda vzpomínám také na spolupráci s trenéry mládeže, legendárním Josefem Žaloudkem, s výborným trenérem Zdeňkem Michálkem, z mladší generace pak s Ivanem Kovácsem, Františkem Slukou, Zdeňkem Bečkou a dalšími."

Viktorce věnuje takřka všechen svůj volný čas. O víkendech cestuje s ligovým dorostem po republice, jako fanoušek nechybí skoro na žádném zájezdu s Viktorií na zápasech evropských pohárů.

„Poté, co jsem před deseti lety přišla o rodinu, nejdříve o dceru a pak o manžela, je mojí rodinou Viktorka," vyznává se obětavá lékařka, která dnes slaví sedmdesátiny.

Všechno nejlepší, paní doktorko!