Podobný nápad už tu jednou byl, před pěti lety s ním přišla tehdejší hejtmanka Milada Emmerová (ČSSD). Jenže nadační fond Zdravotník neuspěl. Skončil po roce a půl – dřív, než bylo vyplaceno jediné stipendium. Kraj nesehnal sponzory. „Tentokrát to nebude formou donátorů. Náklady ponesou nemocnice, resp. kraj. První smlouvy se studenty chceme uzavírat koncem letošního roku," říká krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Krajské nemocnice se podle Stárkové s výjimkou Klatovské potýkají s nedostatkem lékařů a sester dlouhodobě. „Chybí nám dvanáct sester 
a asi čtyři lékaři, zejména v interních oborech," potvrzuje například ředitelka Rokycanské nemocnice Hana Perková.

Stipendia pro studenty 
a jednorázové, tzv. stabilizační příspěvky při nástupu, jsou dalšími kroky spolupráce mezi hejtmanstvím a lékařskými školami. Memoranda o spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Plzni a Západočeskou univerzitou v Plzni, resp. Fakultou zdravotnických studií, se budou podepisovat příští pátek. Prvním dopadem je to, že bude lékařská fakulta (LF) svým studentům na praxi doporučovat i krajská zařízení.

„Dosud studenti vykonávali praxi v krajských nemocnicích jen výjimečně. Kvůli nedostatku míst v plzeňské fakultní nemocnici jezdili do Českých Budějovic i do Ústí nad Labem," připustil děkan LF Boris Kreuzberg. Dodal, že po jednáních se ukázalo, že i v krajských nemocnicích najdou studenti to, co potřebují znát po dokončení studií. „Základní medicínskou praxi mají dobrou," řekl Kreuzberg.

„Do Klatovské nemocnice mohou studenti nastoupit na praxi ve všech oborech ihned, v ostatních našich nemocnicích později," uvedla radní Stárková. Tzv. stabilizační příspěvek nástupu do práce dostanou absolventi podle toho, na jak dlouho pracovní smlouvu s nemocnicí uzavřou. V případě, že odejdou dříve, budou část peněz vracet. To se týká lékařů i sester.

„Chceme zlepšit personální situaci v krajských zařízeních. Věříme, že to zabrání také tomu, aby sestry a lékaři utíkali z finančních důvodů do zahraničí. Například v Bavorsku mají až čtyřnásobné platy," upozorňuje Stárková.

Platy jsou rozdílné

Rozdíl je i mezi platy v krajských nemocnicích a ve Fakultní nemocnici Plzeň. Průměrný plat lékaře v krajské nemocnici se všemi příplatky je 67 tisíc, ve FN Plzeň si doktor měsíčně vydělá o pět tisíc korun více. U sester je rozdíl ještě větší – 25 tisíc Kč proti 32 tisícům korun ve fakultce.

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek je ale přesvědčen, že do plzeňské nemocnice nechodí absolventi jen kvůli platu. „Je to i proto, že se tu mají profesně co naučit. Vědí, co je tu čeká – že toho po nich chceme hodně, ale zároveň to pro ně znamená velký odborný růst," upozorňuje Šimánek. Podle něj je i proto o FN velký zájem, takže o personál nouze není.

„Ve všech našich odděleních chybí do dvaceti sester, což je ve srovnání s některými pražskými nemocnicemi, které potřebují až stovky sester, vynikající stav," říká Šimánek. Lékaře sice nemocnice shání, ale jen kvůli odchodům na mateřskou dovolenou.