Ve třídě kamenosochařů, kteří na Zámečku studují, vzápětí rozbalila miniaturní modely svých soch. Maminku s dítětem vyrobenou ze speciálního vosku prý udělala kdysi v letadle, později podle ní vytvořila bronzové sousoší v životní velikosti a věnovala jej nemocnici v Torontu, kde se komplikovaně narodil její syn. A že je to podnikavá dáma, lavičku patřící k sochám rozřezala a části poslala kardinálům do různých koutů světa, aby do ní vyryli svůj vzkaz. „Těžko bych všechny ty muže soustředila na jedno místo. Tak jsem to vyřešila takto," dodala.

Rukama budoucích kamenosochařů ze Zámečku pak kolovala ještě jedna její miniatura, tentokrát bronzové vejce s kusem odloupnuté skořápky a vykukujícím člověkem uvnitř. Také tuto sochu už studenti znají – patří mezi bronzová díla, která zdobí Plzeň od jara. Právě matka s dítětem (GIFT OF LIFE) je sochou, která se Plzeňanům hlasujícím v anketě líbila nejvíce a v Plzni už zůstane.

Sochy jsou zatím rozmístěny na různých místech v Plzni. Celé léto se u nich zastavovali turisté i Plzeňané a fotili se s nimi. Jen dětem držícím deštník neznámý vandal či vandalové deštník utrhli, naštěstí ho neodnesli daleko a mohl se vrátit zpátky k sochám. „To se děje všude. Moje sochy jsou například v New Yorku nebo v Montrealu. Jednou mi volali z policie: Dobrý den, můžete si prosím vyzvednout matku s dítětem na policejní stanici?" smála se Lea Vivot. I tam chtěl bronzový odlitek někdo ukrást, ale byl vyrušen.

Lea Vivot se v úterý v Plzni setkala také se studenty Západočeské univerzity.