„Dřevěný most není v současné době pro turisty bezpečný, umístili jsme k němu v obou směrech značky se zákazem vstupu a okolí opatřili výstražnými páskami, ale lidé často zákaz nerespektují a pásky strhávají. Místo proto jezdí kontrolovat naši dispečeři,“ sdělil Václav Šašek ze SVSMP.

„Za špatný stav lávky může houba, která napadla její hlavní dřevěné nosníky a ty jsou rozpadlé,“ popsal Šašek. Město má v plánu most do konce roku opravit. „Rekonstrukci lávky nyní připravujeme. Čekáme, až obdržíme od projektantů projektovou dokumentaci, což by mělo být do konce června. Poté vyhlásíme veřejnou soutěž na dodavatele a doufáme, že lávku stihneme zrekonstruovat do konce roku,“ uvedl Šašek.

Lávka by si měla zachovat svou původní podobu. „Odstraní se všechny nedostatky a dřevěné obloukové nosníky budou nahrazeny ocelovými,“ uzavřel Šašek.

Most mohou lidé obejít také po dalších trasách, které jsou však delší než ta stávající. „Chodím tudy pravidelně na procházky, zavřená lávka mi velký problém nedělá, jen bych řekl, že náhradní trasa je pak z Bukovce do Bukovce asi o dva kilometry delší,“ uvedl obyvatel Bukovce Lukáš.

„Už jsem ale viděl pár lidí, dokonce s dětmi, kteří přes zákazy lávku přešli, na první pohled totiž nevypadá příliš nebezpečně. Viděl jsem tu také někoho z města, kdo místo kontroloval, ale chápu, že nemohou ohlídat všechno,“ řekl Lukáš. „Pokud někdo lávku opraví, byli bychom vděčni, je to frekventované místo a opravdu hezká lokalita,“ dodal Lukáš.

Plzeňská společnost Pilsen Steel.
Zaměstnancům hutí doplatili mzdy