„Podle předběžných odhadů tu potrvá zákaz sportování ještě asi dva až tři týdny,“ potvrdila mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová. Do té doby by měl být problém odstraněn.

Špatný statický stav potvrdil odborný posudek. Asi před dvěma týdny proto městští radní rozhodli o přibližně milionové investici, za niž se má dřevěná konstrukce vyztužit ocelí. „Rozhodli jsme se o dočasném podepření konstrukce ocelovými sloupy,“ vysvětlila radní Helena Matoušová (ODS) s tím, že jde o opatření do doby, než dřevěnou nosnou konstrukci nahradí nová.

Předseda tělovýchovné jednoty Lokomotiva Pavel Froněk připustil komplikace. „Dotýkají se hlavně družstev, která v hlavní hale soutěží,“ uvedl s tím, že teď trénují v jiných částech zařízení, kde jim ustupují nižší kluby.

Sportovní hala byla postavena na přelomu 60. a 70. let 20. století. Od roku 1974, kdy byla uvedena do provozu, se v ní pořádají nejrůznější sportovní a kulturní akce. V minulých letech prošla Lokomotiva rekonstrukcí, která se ale týkala zejména oprav inženýrských sítí a nových rozvodů.